2 жовтня
Завантажити ще

ЄС попередив Грузію про наслідки у разі остаточного ухвалення закону про іноагентів

ЄС попередив Грузію про наслідки у разі остаточного ухвалення закону про іноагентів
Фото: twitter.com/JosepBorrellF

У Європейському Союзі застерегли Грузію від остаточного ухвалення закону про "іноагентів". Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що цей закон суперечить заявленій меті Грузії щодо вступу до ЄС.

- Закон у його нинішньому вигляді ризикує вплинути на громадянське суспільство та засоби масової інформації з негативними наслідками для багатьох грузинів, які отримують користь від їх роботи. Цей закон несумісний із цінностями та стандартами ЄС. Це суперечить заявленій меті Грузії щодо вступу до Європейського Союзу, яку підтримує переважна більшість громадян Грузії. Його остаточне ухвалення може мати серйозні наслідки для наших відносин, - йдеться у заяві на сайті Європейської служби зовнішніх справ.

Також Європейський Союз нагадав владі Грузії про право людей на мирний протест.

7 березня парламент Грузії ухвалив у першому читанні закон "Про прозорість іноземного впливу", який називають калькою з російського закону про "іноагентів". Увечері у вівторок біля парламенту в Тбілісі пройшли протести. Учасники застосували проти правоохоронців коктейлі Молотова, а силовики – перцевий газ та водомети. Учасники акції вийшли з прапорами ЄС та Грузії, а також під гаслом "Ні російському закону в Грузії".

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що ветує закон у разі його остаточного ухвалення. Їй довелося записувати екстрене звернення під час візиту до США.

У день попереднього ухвалення закону посольство США в Грузії заявило про “чорний день для грузинської демократії”.

23 червня 2022 року ЄС надав Україні та Молдові статус кандидатів на членство у Євросоюзі. Лідери країн Європейського Союзу визнали європейську перспективу Грузії, проте не надали їй статусу кандидата на членство в ЄС.