Завантажити ще

Президент Грузії виступила з екстреним зверненням: пообіцяла накласти вето на закон про "іноагентів"

Президент Грузії виступила з екстреним зверненням: пообіцяла накласти вето на закон про
Фото: facebook.com/zourabichvilisalome

Після масових протестів на вулицях Тбілісі президент Грузії Саломе Зурабішвілі скасувала всі свої зустрічі у Сполучених Штатах та звернулася до своїх співгромадян. У ньому політик заявила, що протестувальники проти закону про "іноагенти" представляють вільну країну. Про це пише " Новини-Грузія ".

- Я звертаюся до тих, хто сьогодні ввечері стоїть на Руставелі, як і багато разів стояв. Я стою тут, у Нью-Йорку, а за мною Статуя Свободи. Свобода – це символ, за який завжди боролася Грузія… Я поряд із вами. Сьогодні ви уявляєте вільну Грузію, - сказала Зурабішвілі.

Глава грузинської держави наголосила, що цей закон необхідно скасувати, оскільки він "продиктований Москвою".

- Цей закон нікому не був потрібен, його взято ні звідки, крім диктату Москви. Це треба скасувати. У жодній формі його не потрібно відправляти до Венеціанської комісії. Там чудово знають, що це за закон. Я з першого дня сказала, що накладу вето, і я накладатиму вето, - запевнила вона співвітчизників.

У своєму зверненні політик наголосила, що Грузія "нікому не дозволить відібрати своє майбутнє", яке бачить у Європі.

- Мене цікавить тільки майбутнє Грузії, лише Конституція, гарантом якої я є, і в цій конституції написано, що всі інституції Грузії, і насамперед я, уряд, влада, зобов'язані зробити все для того, щоб привести цю країну до Євросоюзу, захистити шлях європейської інтеграції. Сьогодні ті, хто підтримує цей закон та ті, хто голосував за цей закон, порушують Конституцію. Ви відводите нас усіх із Європи, – сказала Зурабішвілі.

ЩО СТАЛОСЯ?

7 березня парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроект, згідно з яким неурядові організації та частина ЗМІ будуть оголошені "агентами іноземного впливу". Цього ж дня у Тбілісі грузини вийшли на масові протести. Демонстранти намагалися прорватися до будівлі парламенту, внаслідок чого між ними та поліцейськими почалися зіткнення. У ході сутичок правоохоронці застосували сльозогінний газ та водомети.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі зараз перебуває з робочим візитом до США. У зв'язку з подіями вона перервала усі свої зустрічі у Нью-Йорку та виступила з екстреним зверненням до грузинського народу.

Фото
Фото
07 Березня22:32
Новини по темі: Протести Грузія