Завантажити ще

Кабмін дозволив примусову евакуацію дітей - наразі під неї підпадає Бахмут

Кабмін дозволив примусову евакуацію дітей - наразі під неї підпадає Бахмут
Фото: t.me/minre_ua

Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Про це 7 березня повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Наразі під відповідні критерії підпадає лише місто Бахмут у Донецькій області.

- Обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб здійснюватиметься у супроводі одного з батьків, або особи, яка їх замінює, або іншого законного представника, - йдеться у телеграм-каналі Мінреінтеграції.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

- Обов’язок держави – оберігати життя та здоров’я дитини. Ухвалене сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі неспроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава, – заявила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Раніше, у вівторок, під час телемарафону Верещук розповіла, що у Бахмуті залишається менш 4 тисяч цивільних, серед них 38 дітей.

У серпні 2022 року Кабмін оголосив у Донецькій області обов'язкову евакуацію. За цей час з регіону виїхали 50 тисяч людей, зокрема 6 тисяч дітей і понад 2 тисячі маломобільних людей. Евакуація є обов'язковою, але не примусовою. Людина може написати заяву про відмову. Для батьків видають окремий бланк, де зазначається, що вони усвідомлюють можливість негативних наслідків для дітей.

У лютому з Вугледару Волноваського району Донецької області евакуювали останню дитину.