Завантажити ще

Мін'юст США вперше дозволив судити Трампа за штурм Капітолію

Мін'юст США вперше дозволив судити Трампа за штурм Капітолію

Колишнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа можуть притягнути до відповідальності у суді у справі про штурм Капітолію у січні 2021 року. Відповідне рішення вперше було ухвалено Міністерством юстиції країни. Про це пише The Washington Post.

Як пише видання, йдеться про позов, у якому двоє офіцерів поліції Капітолію, до яких приєдналися 11 членів Палати представників від Демократичної партії, намагаються притягнути Трампа до відповідальності за фізичні та психологічні травми, які вони отримали під час заворушень. Сам Трамп стверджував, що він захищений від позову імунітетом, який надається президентові США, який виконує свої офіційні обов'язки.

Під час розгляду позову Окружний суд ухвалив, що перша поправка до Конституції США не могла бути виправданням поведінки Трампа. У грудні 2022 року апеляційний суд звернувся до міністерства юстиції США із проханням висловити свою думку.

У відомстві підтвердили, що мова, "спрямована на підбурювання до неминучих протизаконних дій або здатна підбурювати до таких дій", не захищається першою поправкою до Конституції США.

Водночас у Мін'юсті США наголосили, що не оцінювали правдивості твердження про те, що Трамп підбурював до повстання 6 січня 2021 року. Натомість було використано формулювання, що в позові "правдоподібно" описується поведінка, яка виходить за межі президентських повноважень

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Штурм Капітолію відбувся 6 січня 2021 року. Все почалося із протестів прихильників Дональда Трампа. Після заяв Трампа, який виступив на мітингу, про те, що він ніколи не визнає поразки, вони переросли в зіткнення з правоохоронцями. Протестувальники пішли на штурм будівлі Конгресу, де проходило засідання, на якому мали оголосити про перемогу на виборах президента США Джо Байдена.

Тоді засідання було зірвано, сенатори були евакуйовані, а в Капітолії стався погром. Внаслідок подій загинули 5 людей, поранення та травми отримали 14 поліцейських.

Новини по темі: Новини США Дональд Трамп