19 травня
Завантажити ще

ЄС подовжив санкції проти Лукашенка та його оточення

ЄС подовжив санкції проти Лукашенка та його оточення
Фото: BELTA/REUTERS

Європейський Союз подовжив санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення. Як повідомляється в офіційному журналі ЄС, обмеження будуть діяти щонайменше до кінця лютого 2024 року.

- Враховуючи тяжкість ситуації у Білорусі, що зберігається, і причетність Білорусі до незаконної агресії Російської Федерації проти України, доцільно зберегти в силі всі заходи, вжиті Союзом. Рішення має бути подовжено до 28 лютого 2024 року, - йдеться у повідомленні.

Санкції стосуються 243 фізичних осіб, серед яких сам Олександр Лукашенко, та 32 юридичні особи. Відносно них діють візові обмеженя та замороження активів.

Вперше санкції ввели у 2012 році через репресії та порушення прав людини у Білорусі. Після повномасштабного вторгнення Росії до України обмеження розширили через співучасть Білорусі у збройній агресії. 

Раніше Євросоюз затвердив 10-й пакет санкцій проти Росії, який передбачає обмеження для 121 фізичної та юридичної особи РФ. Також новий пакет містить посилення експортних обмежень по товарах подвійного використання та технологіях.