24 липня
Завантажити ще

Новий президент Чехії залишив за Києвом можливість пропонувати дату візиту

Новий президент Чехії залишив за Києвом можливість пропонувати дату візиту
Фото: twitter.com/general_pavel

Дата візита нового президента Чехії в Україну ще не визначена. Про це Петр Павел повідомив в інтерв'ю Суспільному. Він розповів, що ідея приєднатися до президентки Словаччини для візиту в Україну була добре сприйнята в обох країнах. 

- Ми не можемо вдаватися в деталі, але ідея живе. Коли я в Мюнхені зустрічався з головою українського парламенту, сказав, що готовий відвідати Україну на ранньому етапі свого президентства. Але, звісно, в Україні війна, і у Києві досить насичене життя. Тож я залишив би можливість за українською стороною пропонувати дату візиту. Я зараз більш гнучкий, ніж президент Зеленський, - сказав Павел.

Петр Павел виграв у другому турі президентських виборів, який пройшов 27 січня 2023 року. 28 січня словацьке видання Pravda.sk написало, що Павел може приїхати до Києва разом із президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. 29 січня президент Володимир Зеленський поговорив з новообраним президентом Чехії і запросив його до України.

Інавгурація Петра Павела пройде у березні. У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. 

Новини по темі: Чехія