1 квiтня
Завантажити ще

Президентські вибори у Чехії виграв генерал у відставці Павло Павло

Президентські вибори у Чехії виграв генерал у відставці Павло Павло
Фото: REUTERS

Генерал армії у відставці Петро Павло виграв президентські вибори у Чехії. Про це свідчать результати, оприлюднені на сайті Volby.cz.

За 61-річного генерала у відставці, екс-главу Генштабу армії ЧР та колишнього голову Військового комітету НАТО проголосувало 57,56% виборців, за 68-річного екс-прем'єра Андрія Бабіша – 42,43%. Явка у другому турі становила 70,19%, це трохи більше, ніж у першому турі, коли на голосування прийшли 68,24%.

Прем'єр-міністр Петро Фіала вже привітав переможця та висловив упевненість у плідній співпраці. Павло, за словами Фіали, є тим, хто може вирішувати конфлікти, а не розпалювати їх.

- Я готовий працювати... Успіхом свого президентства вважатиму наш спільний успіх, - сказав Павло і запросив до співпраці всіх співгромадян. - Я сподіваюся, що разом вдасться вирішити проблеми, зокрема подолати конфронтацію.

Офіційні дані буде оголошено у вівторок Державною виборчою комісією. З 1 по 10 лютого перебіг та результати обох турів виборів можна буде оскаржити у Вищому адміністративному суді.

 

Новини по темі: Президент Чехія Вибори