26 грудня
Завантажити ще

Прогноз щодо перебігу війни: коли почуємо запах перемоги і про що мирна угода з Росією

Прогноз щодо перебігу війни: коли почуємо запах перемоги і про що мирна угода з Росією
Фото: t.me/generalstaff_ua

Кінець лютого  в історії сучасної незалежної України закарбувався низкою «чорних» днів. 20 лютого 9 років тому де-факто розпочалася російсько-українська війна.  24 лютого минулого року – велика війна Росії проти України.

Скільки вона ще триватиме? Коли ми знову зможемо радіти успішним великим контрнаступам ЗСУ, як то було на Харківщині у вересні 2022-го та у листопаді на правобережжі Херсонщини, та «жестам доброї волі», як то було в кінці березня у Бучі? Коли і на яких умовах можливе підписання мирної угоди між Україною та Росією.

KP.UA зібрала найсвіжіші прогнози від українських та іноземних військово-політичних лідерів.

Володимир Зеленський, президент України: Навесні зможемо відчути запах перемоги

 Володимир Зеленський в одному зі своїх останніх відеозвернень до українців натякнув, що навесні ми зможемо відчути запах перемоги. Принаймні, для цього робиться все необхідне.

- Ми маємо зробити весну такою, щоб дійсно відчувалося, що Україна рухається до перемоги. Це стосується підготовки наших Сил оборони, постачання зброї для нашої держави і нашої стратегічної ініціативи у війні. Будь-які намагання Росії перехопити ініціативу маємо зламати. І я впевнений, що ми це зробимо, - сказав Зеленський. 

Виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, Володимир Зеленський висловив переконання, що швидка перемога України зі звільненням усіх окупованих територій є реальною. Але важлива передумова для цього – «швидкість надання Україні допомоги».

- Якщо зможемо встигнути з партнерами зробити Україну потужнішою, то деокупуємо (ці території) раніше. Якщо ні і будуть уповільнені процеси, то є ризик руйнації всього Донбасу, але все одно потім ми все деокупуємо, - додав український президент.

Олексій Рєзніков, міністр оборони України: Декілька місяців на підготовку до деокупації

За підсумками 9-го "Рамштайну" міністр оборони України в бліцінтерв’ю «Укрінформу» повідомив, що ЗСУ знадобиться декілька місяців, щоб повноцінно підготуватись до деокупації тимчасово окупованих територій. Очільник оборонного відомства уточнив, що цей час потрібен, щоб освоїти техніку, яку нам надають західні партнери.

- Тому що в них (військових. - Авт.) задача – виконання завдання, що сплановане українським Генеральним штабом. І це завдання спрямоване передусім на деокупацію тимчасово окупованих територій України. Це потребує часу. Ми говоримо про декілька місяців, коли ми будемо повноцінно готові. А далі вже за рішенням Генерального штабу будуть відбуватися ті або інші події, - сказав міністр оборони Олексій Рєзніков.

Олексій Данілов, секретар РНБО: Росія виношує «план Б»

Секретар РНБО Олексій Данілов не виключає, що Росія спробує 23-24 лютого влаштувати масований ракетний обстріл України. Але наші війська готові до такого сценарію.

Що ж стосується чергової спроби здійснити повномасштабний наступ і захопити всю Україну, то Данілов сумнівається в реалістичності такого плану. Він каже, що у Кремлі виношують «План Б», який полягає в тому, щоб захопити схід країни  - окупувати Донецьку та Луганську область разом з сухопутним коридором до Криму - і поділити Україну на дві частини, спробувати реалізувати щось на кшталт «корейського сценарію».

- У Росії зараз стоїть завдання зробити так званий корейський варіант. В Кремлі вже зрозуміли, що повністю захопити нашу країну вони не можуть і зараз будуть робити "План Б", коли будуть робити так звану "другу Україну, - сказав Данілов в інтерв’ю ВВС

Водночас секретар РНБО висловив думку, що «корейський сценарій» для України неможливий.

Сергій Наєв, командувач Об’єднаних Сил ЗСУ: Для наступу з Білорусі сил недостатньо

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв, який відповідальний за захист північних рубежів країни, заявив, що сьогодні загрози наступу з боку Білорусі немає. Водночас зауважив, що ситуація може змінитись будь-якого дня.

- Ми оцінюємо рівень військової загрози з урахуванням тих сил, які зараз перебувають на території Білорусі. Цих сил недостатньо для сухопутного наступу на даний час, але те, що може статися в майбутньому, залежить від намірів противника, - цитує слова Наєва телеграм-канал командування Об’єднаних сил. 

Але якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко дасть наказ своїм військам наступати, то ЗСУ готові зустріти ворога.

- Ми утворили систему інженерних загороджень, зокрема мінно-вибухових, у десятки разів збільшивши їх насиченість вздовж державного кордону. Сформували систему оборонних рубежів і позицій, - додав Наєв.

Йєнс Столтенберг, генсек НАТО: Нова ера протистояння з Росією може тривати довго

Досить скептично оцінює воєнний оскал Росії генсек НАТО Йєнс Столтенберг. Глобалізуючи прогноз, він не виключає, що потрібно бути готовим до «нової ери протистояння з Росією, яка може тривати довго».

- Президент Путін хоче іншу Європу, хоче Європу, де він може контролювати сусідів, де він може вирішувати, що країни можуть робити. Нам потрібно бути готовими до довгого шляху, це може тривати багато, багато, багато, багато років, - сказав Столтенберг у інтерв’ю агентству AFP.

Але ситуація може змінитись і раптово. За словами Столтенберга, прецеденти в історії вже були.

- Ми бачили падіння Берлінської стіни або ми бачили "11 вересня", - резюмував генсек НАТО.

Ентоні Блінкен, держсекретар США: Ми зацікавлені в «стійкому» та «справедливому» мирі

В США вчергове заявляють про впевненість перемоги України і готові разом з нашою країною йди до цієї мети. Дежрсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, заявив, що США лишають за Україною рішення про конфігурацію майбутньої перемоги, однак чекають на встановлення «справедливого» та «стійкого» миру.

- Ми підтримаємо те рішення про майбутнє України, яке ухвалять українці. Але ми всі маємо щиру зацікавленість у тому, щоби це був справедливий мир і стійкий мир, - заявив Блінкен. За його словами, під «справедливим» Штати мають на увазі мирну домовленість, яка відповідатиме принципам Статуту ООН, але без будь-яких територіальних поступок агресору.

 - Фундаментально суперечитиме інтересам будь-якої країни той варіант, якщо агресор зможе силою відстояти (окуповану) територію. Бо в цьому разі кожен агресор зробить висновок: якщо Росія може цього досягти – то і ми зможемо цього досягти. Це – шлях до світу, заповненого конфліктами, - пояснив Блінкен.

Що стосується «стійкого миру», то це здатність повернути свої території та захистити їх від потенційного нападу у майбутньому.

- Стійкий мир означає такий, коли ми зробимо все можливе, щоби Росія не могла просто повторити те саме. За рік чи за п’ять. Це означає, зокрема, що Україна здатна стримувати агресора, а якщо потрібно – то й захиститися від агресії, - додав Ентоні Блінкен.

Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів: Жодна зі сторін не досягне своїх військових цілей

Американський генерал Марк Міллі акцентує увагу не на термінах закінчення війни, а на результатах. На його думку, жодна зі сторін не зможе перемогти на полі бою, хоча в України більше шансів на перемогу.

- Для росіян буде майже неможливо досягти своїх політичних цілей військовим шляхом. Малоймовірно, що Росія захопить Україну. Цього просто не станеться, - сказав Марк Міллі в інтерв’ю Financial Times. - Цього року Україні також дуже, дуже важко вигнати росіян з кожного сантиметра окупованої Росією території України. Це не означає, що це не може статися... Але це надзвичайно складно. І це вимагатиме, по суті, розвалу російської армії.

На його думку, російсько-українська війна закінчиться за столом переговорів.

Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини: Україна повинна перемогти, але спрогнозувати час важко

Не сумнівається в перемозі України міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Про це він заявив на Мюнхенській безпековій конференції, але не зміг окреслити чіткі часові рамки цієї перемоги.

- Ми не знаємо, як довго це триватиме. Тому ми маємо готуватися - змінити обсяги виробництва зброї та обговорити, що робити для спільної закупівлі зброї, - сказав Пісторіус і запевнив, що Німеччина буде з Україною, стільки часу, скільки знадобиться.

Ейрік Крістофферсен, головнокомандувач збройних сил Норвегії: Цей конфлікт немає військового рішення

Сумнів щодо завершення російсько-української війни на полі бою висловив очільник норвезької армії Ейрік Крістофферсон.

- Думаю, для цього конфлікту немає військового рішення. Сторонам потрібен був би дуже довгий час для остаточної перемоги одне над одним і зі страшною ціною для своїх народів, - сказав він в коментарі норвезьким ЗМІ.

Петер Павел, президент Чехії: Потрібно бути готовим до будь-якого результату

Нещодавно обраний президентом Чехії Петер Павел заявив, що, прогнозуючи результати війни, потрібно бути готовим до будь-якого результату. Проте шанси України на перемогу значно вищі.

- Україна ефективно відстоює свої території, і є добрий потенціал для успіху, але є кілька умов, - сказав він. - Перша умова – це те, що всі держави підтримуватимуть той самий рівень постачання озброєння. Друга умова – достатня фінансова підтримка України, яка дозволить компенсувати втрати економіки, і третя умова – те, що ЄС зможе утримати чинний рівень санкцій, щоби запобігати відновлення доходів Росії. Все це може призвести до того, що Росія не буде здатна підтримувати чинний рівень бойових дій.

Бен Воллес, міністр оборони Великобританії: Немає жодних підтверджень для нового великого наступу

Британський міністр оборони Бен Воллес сумнівається, що Росія в першу річницю повномасштабного вторгнення зможе наважитись на новий великий наступ. Для цього немає ресурсів і великого зосередження російських сил, подібного до того, яке було 24 лютого 2022 року.

- Наразі немає жодних підтверджень значного, великого російського наступу. Те, що ми побачили, – це просування на фронтах ціною тисяч життів, – сказав Воллес під час Мюнхенської безпекової конференції. За його словами, так званий «великий наступ» Росії просувається в України на метри, а не кілометри. І це незначне просування вдається виключно завдяки тактиці «м’ясорубки», коли російська армія втрачає колосальну кількість особового складу.

Бен Ходжес, екскомандувач військ США в Європі: Україна звільнить Крим до кінця літа

Оптимістично на перебіг подій на театрі військових дій дивиться американський генерал Бен Ходжес.  Він переконаний, що за наявності ракет далекого радіуса дії Україна може звільнити Крим до кінця літа, а Донбас – наступного року чи навіть раніше. Про це він сказав в коментарі «Укрінформу». 

- Ми збираємося зробити все можливе, щоб Україна перемогла цього року. Цілком можливо, принаймні, те, що Україна звільнить Крим до кінця літа, - сказав Ходжес.

В ТЕМУ

61% громадян ЄС вірять, що Україна переможе у війні

Європейці вірять, що саме Україна переможе у війні, яку проти країни розв’язала Росія. 61% громадян країн ЄС висловили таку впевненість, про що свідчать результати опитування eupinions, проведеному в грудні 2022 року. Було опитано майже 13 300 громадян ЄС у Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Польщі та Іспанії.

Найбільше вірять в перемогу України поляки – 81% тих, хто взяв участь в опитуванні. А от найбільш скептично налаштовані італійці, проте 51% опитаних громадян Італії вірять в нашу перемогу.

 

 

Новини по темі: Війна України з Росією