Завантажити ще

Байден спростував, що збиті над США аеростати були запущені розвідкою Китаю

Байден спростував, що збиті над США аеростати були запущені розвідкою Китаю
Фото: REUTERS

Повітряні цілі, які американські військові збивали протягом кількох тижнів, не були частиною розвідувальної програми Китаю. Це були приватні повітряні кулі. Про це заявив президент Сполучених Штатів Джо Байден на брифінгу в Білому домі, повідомляє CNN.

- За поточною оцінкою розвідувальної спільноти, ці троє, швидше за все, були повітряними кулями, пов'язаними з приватними компаніями, розважальними або дослідницькими установами, які вивчають погоду або проводять інші наукові дослідження, - заявив Байден.

За його словами, інформація про раптове збільшення у повітряному просторі США літальних об'єктів також не відповідає дійсності.

- Тепер ми бачимо їх більше частково через кроки, які ми зробили для збільшення кількості наших радарів, - наголосив він.

Як зазначив американський лідер, після інциденту з повітряними кулями він планує провести зустріч із китайським лідером Сі Цзіньпіном, але можливу дату переговорів називати не став.

- Ми прагнемо конкуренції, а не конфлікту з Китаєм. Ми не шукаємо нової холодної війни. Але я не вибачаюсь, і ми змагатимемося, - сказав він.

На початку лютого стало відомо про аеростати, що пролітають над США. У Пентагоні повідомили, що розвідувальна куля належить Китаю і військові ведуть за нею стеження. У Китаї стверджували, що це цивільне повітряне судно, яке збилося зі шляху і випадково потрапило до повітряного простору США. За наказом Джо Байдена повітряну мету було збито. За кілька днів американські збили ще один аеростат - він був помічений над Аляською.