Завантажити ще

США збили китайську повітряну "кулю-шпигуна"

США збили китайську повітряну
Фото: twitter.com/011B777/status/1621511276445995013

У Пентагоні заявили, що американські військові китайський шпигунський аеростат. Відповідний наказ надійшов від президента Сполучених Штатів Джо Байдена. Про це йдеться на веб-сайті відомства.

- 4 лютого за вказівкою президента Байдена винищувачі США, дорученні Північному командуванню США, успішно збили висотний аеростат спостереження, запущений Китайською Народною Республікою і, який належав їй, над водою біля узбережжя Південної Кароліни в США, - заявили в Пентагоні.

Як зазначено в повідомленні, після ретельного аналізу військове командування США визначило, що спуск повітряної кулі над землею становить надмірний ризик для людей через розмір і висоту аеростату.

- Відповідно до указу президента Міністерство оборони розробило варіанти безпечного спуску аеростату над нашими територіальними водами, при цьому уважно відстежуючи його траєкторію та діяльність зі збирання розвідувальної інформації. Ця дія була здійснена при координації та за повної підтримки уряду Канади, - підкреслили у відомстві.

Йдеться про повітряний аеростат, який містить обладнання для стеження. У небі над США його помітили 3 лютого. Тоді в Пентагоні повідомили, що розвідувальна куля належить Китаю і військові ведуть за нею стеження. Через цей інцидент у США призупинили роботу трьох аеропортів, а державний секретар США Ентоні Блінкен відклав поїздку до Китаю, заплановану на 5-6 лютого.

У МЗС Китаю відреагували на заяви США. У відомстві стверджують, що помічений над США аеростат є цивільним повітряним судном, яке використовується у наукових цілях. У Пекіні заявили, що нібито куля збилася з курсу і потрапила до американського повітряного простору. Тоді китайська сторона вибачилася за "ненавмисний вхід судна до повітряного простору США".