Завантажити ще

Генпрокуратура оголосила підозри посадовцям через скандал із закупівлями для армії

Генпрокуратура оголосила підозри посадовцям через скандал із закупівлями для армії

Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив підозри шістьом колишнім та нинішнім посадовцям через корупційні схеми під час війни. Масові звільнення пов'язані зі скандалом довкола закупівлі продовольства для військовослужбовців за завищеною ціною.

Колишній заступник міністра оборони В'ячеслав  Шаповалов (подав у відставку 24 січня) отримав підозру через перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період. Він лобіював укладання договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, закупівлю бронежилетів та інших речей для ЗСУ низької якості.

Ексміністру енергетики Ігору Насалику (2016-209) повідомлено про підозру у службовій недбалості — укладав збиткові для держави угоди на користь відомого олігарха. Загалом його «робота» коштувала державі 1,5 млрд грн.

Колишній в. о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів отримав підозру через розтрати коштів та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України — організовував закупівлю неякісних бронежилетів.

Чинний працівник Міноборони отримав підозру через заволодіння грошима в особливо великих розмірах та службову підробку. Він на посаді заступника директора одного з оборонних підприємств уклав фіктивний договір з іноземною компанією про проведення огляду, оцінки технічного стану раніше відремонтованих 4 двигунів та 2 головних редукторів до авіаційної техніки.

В.о. першого заступника голови правління ПАТ «Укртатнафта» повідомлено про підозру в умисному ухилянні від сплати податків, вчиненому за попередньою змовою із головним бухгалтером.

Посадовця одеської ОВА викрито на хабарі 40 000 дол. США за махінації з землею.

Новини по темі: СБУ Міноборони