Завантажити ще

Данілов: Готуємось до максимальної ескалації. Головні бої ще попереду

Данілов: Готуємось до максимальної ескалації. Головні бої ще попереду
Фото: rnbo.gov.ua

Україна готується до можливого «великого наступу» РФ, який може статися найближчими тижнями. Про це секретар РНБО Олексій Данілов розповів в інтерв’ю Sky News

- Росія готується до максимальної ескалації. Вона стягує все можливе, проводить навчання і тренування. Я можу сказати, що ми не виключаємо жодного сценарію в найближчі два-три тижні…Ми пройшли через великий складний період, але я усвідомлюю, що головні бої ще попереду, і вони відбудуться цього року, протягом двох-трьох місяців. Це будуть визначальні місяці у війні, - наголосив Данілов.

Він не виключив, що Путін спробує здійснити ще одну атаку з півночі, півдня і сходу, як це сталося 24 лютого 2022 року – можливо, навіть приурочивши її до річниці вторгнення. Данілов додав, що українські військові готуються до всіх можливих варіантів розвитку подій і цього разу мають значно більшу підтримку від західних партнерів, таких як Велика Британія, ніж 12 місяців тому.

Секретар РНБО припустив, що участь у новому масштабному наступі РФ братиме приблизно половина з понад 320 тисяч мобілізованих. І частина з них вже перекинута в Україну.

Повномасштабне вторгнення РФ сталося 343 доби назад – 24 лютого 2022 року. Ворог щоденно обстрілює мирних українців. Тільки протягом останньої доби РФ завдала 5 авіаційних та 6 ракетних ударів. Постраждала цивільна інфраструктура населених пунктів Сумської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей.