26 березня
Завантажити ще

У Франції пройшли масові протести через пенсійну реформу

У Франції пройшли масові протести через пенсійну реформу
Фото: REUTERS

У французькому Парижі люди вийшли на вулиці, протестуючи проти планів влади країни підвищити пенсійний вік із 62 до 64 років. Про це повідомляє французький телеканал BFM.

Як пише видання, під час протесту на площі Італії відбулися сутички між учасниками акції та поліцейськими – десятки людей кидали снаряди у правоохоронців. Силовики у відповідь застосували сльозогінний газ.

Внаслідок зіткнень було розбито вікно відділення банку та пошкоджено фасад одного з операторів зв'язку La Poste. У штаб-квартирі паризької поліції повідомили, що затримали 23 учасники протесту.

За даними правоохоронців, участь у масовому протесті взяло близько 1,272 мільйонів осіб. Демонстранти погрожували зруйнувати або заблокувати школи, громадський транспорт, електростанції, нафтопереробні заводи та багато секторів через ухвалену урядом пенсійну реформу.

Тим часом міністр внутрішніх справ Франції Дарманін Жеральд Дарманін заявив у своєму Твіттері, що демонстрації "загалом проходили у добрих умовах". Він подякував поліції за вжиті заходи безпеки під час протесту.

З початку січня у Франції відбувається вже другий масовий страйк. 19 січня на вулиці Парижа вийшли 1,1 мільйона людей, виступивши проти пенсійної реформи. Тоді французькі ЗМІ заявили, що ця демонстрація стала наймасовішою з часів пенсійної реформи екс-президента Ніколя Саркозі у 2010 році, коли пенсійний вік підняли з 60 до 62 років.

Фото
Фото
31 Сiчня21:05