Завантажити ще

Кабмін запровадив нові правила бронювання від мобілізації

Кабмін запровадив нові правила бронювання від мобілізації
Фото: УНИАН

Уряд оновив правила бронювання від мобілізації, де визначив перелік підприємств та організацій, чиї працівники можуть отримати "броню". Відповідну ухвалу опубліковано на урядовому порталі.

Відповідно до документа, підприємство визначається критично важливим, якщо відповідає таким критеріям:

  • воно має за рік сплатити загалом податків, зборів та платежів на суму 1,5 мільйона євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті має становити 32 мільйони євро;
  • підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави відповідно до урядового переліку об'єктів держвласності;
  • підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи потреб територіального суспільства (критерії для визначення таких підприємств має встановити місцева влада);
  • не має заборгованості зі сплати єдиного внеску;
  • середня зарплата працівників за останній квартал не менша за середню зарплату в регіоні;
  • підприємство є резидентом Дія.Сіті.

Як зазначено в постанові Кабміну, для бронювання своїх працівників підприємство має відповідати щонайменше трьом критеріям із певного списку. Для компаній паливно-енергетичного комплексу, телевізійних медіа та підприємств у сфері охорони здоров'я, освіти та науки, спорту, соцзахисту достатньо відповідати двом критеріям із вищезазначеного переліку.

Також урядом визначено терміни бронювання та кількість співробітників – тепер підприємство зможе забронювати лише 50% своїх працівників. Військовозобов'язані, які працюють у державних структурах, зможуть отримати "броню" до кінця мобілізації, а працівники інших підприємств - на строк до 6 місяців.