Завантажити ще

Микола Тищенко заявив, що поїхав до Азії у відрядження і "голова фракції в курсі"

Микола Тищенко заявив, що поїхав до Азії у відрядження і

Виключений із партії "Слуга народу" народний депутат Микола Тищенко стверджує, що погодив відрядження до країн Азії з вищим керівництвом і головою фракції Давидом Арахамією. Про це він написав у фейсбуці.

- У грудні на нараді нам, народним депутатам "СН", було поставлено завдання — розвиток дружніх взаємовідносин в напрямку Азії та Африки. Наприклад, у В’єтнамі української делегації не було з 2014 року. Тож наразі я дійсно перебуваю у відрядженні в Азії. Усі вищі керівники в курсі, як і голова моєї фракції. Триває війна, і ми лише виконуємо накази. Моє місцезнаходження не приховую, всі мої зустрічі офіційні та задокументовані, - написав Тіщенко.

Нардеп нагадав, що є співголовою групи дружби із В’єтнамом. У рамках відрядження він провів два тижні у В‘єтнамі, потім приїхав на кілька днів до Таїланду, де планував організувати зустріч з українською діаспорою.

- Перша зупинка - Хошимін. З метою безпеки, розповім про результати відрядження після приїзду у доповіді. У ході понад 2-тижневої роботи підписано відповідні документи. Друга зупинка. Королівство Тайланд. Так, дійсно, сьогодні я другий день перебуваю у цій країні разом зі спеціалістами з регіону. Результат: проведено зустріч з представниками королівської родини та досягнуто важливого дипломатичного погодження для підтримки України. Далі повертаюся до В‘єтнаму, де також будуть проведені робочі зустрічі в рамках групи дружби з моїми в’єтнамськими колегами-парламентарями. За наказом вищого керівництва азіатський напрямок зараз є одним з пріоритетних. Наразі моє відрядження продовжиться, як і планувалось, - написав нардеп.

23 січня президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону виїзду за кордон чиновників та нардепів на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою. 26 січня на сайті та у соцмережах посольства України в Таїланді з'явилося запрошення  на зустріч з Миколою Тищенком "для обговорення питань покращення взаємодії з представниками української громади в Королівстві Таїланд". У коментарях українці обурилися місцезнаходженням нардепа.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що не підписував розпорядження на відрядження Тищенка до Таїланду. Тищенка через декілька годин після того, як скандал набрав обертів, виключили із партії "Слуга народу" та звільнили з посади заступника голови фракції. У той же час  у Держприкордонслужбі запевнили, що Тищенко виїхав із України на законних підставах.