Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією

США визнали ПВК
Фото: t.me/DIUkraine

Сполучені Штати запровадили санкції проти приватної військової компанії Росії "Вагнер". При цьому Вашингтон визнав ПВК міжнародною злочинною організацією. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.

Оголошення "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією означає заморожування будь-яких американських активів угруповання та забороняє фізичним та юридичним особам США надавати кошти, товари чи послуги цій групі. Рішення обґрунтували також тим, що "вагнерівці" причетні до серйозної злочинної діяльності, зокрема масових страт, згвалтувань, викрадень дітей та фізичного насильства у різних країнах світу - серед іншого, у Центральноафриканській Республіці та Малі.

- У той час як санкції та заходи експортного контролю щодо Росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують набирати чинності, Кремль відчайдушно шукає зброю та підтримку - у тому числі через жорстоку групу "Вагнер" - для продовження своєї несправедливої війни проти України, - заявила міністр фінансів США Джанет Л. Йеллен, пояснюючи необхідність запровадження санкцій.

До списку санкцій потрапила сама ПВК "Вагнер", а також голова Федеральної служби виконання покарань РФ у Тулі Іван Прокопенко. Він бере участь або підтримував вербування солдатів у ПВК "Вагнер". Крім того, під американські санкції потрапили численні юридичні та фізичні особи на різних континентах, що підтримують військові операції групи "Вагнер". Серед іншого, йдеться про російські акціонерні товариства "Терра Тек" та "БАРЛ", китайську Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co. LTD та її люксембурзьке представництво Spacety Luxembourg - вони надавали "вагнерівцям" космічні та аерознімки для військових операцій в Україні.