Завантажити ще

Німеччина поставить Україні 14 танків Leopard 2 і дозволила їхній реекспорт

Німеччина поставить Україні 14 танків Leopard 2 і дозволила їхній реекспорт
Фото: facebook.com/olafscholz

Німеччина поставить Україні 14 танків Leopard 2 та дозволить іншим країнам реекспорт німецьких танків. Про це йдеться у заяві канцлера Німеччини Олафа Шольца, повідомив Bloomberg. Танки надійдуть із запасів збройних сил Бундесверу.

- Це рішення відповідає нашій відомій лінії підтримки України у міру наших можливостей. Ми діємо таким чином, який тісно узгоджений та скоординований на міжнародному рівні, - заявив Шольц.

Очікується, що адміністрація президента США Джо Байдена оголосить у середу, що надішле Україні танки Abrams.

- Перший танковий крок зроблено. Далі - «танкова коаліція». Леопардів потрібно багато, - прокоментував новину керівник Офісу президента Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі.

Олафа Шольца критикували за те, що він зволікає з рішенням відправити «Леопарди» чи дозволити це зробити союзникам. За даними ЗМІ, канцлер Німеччини чекав, коли США візьмуть на себе зобов'язання надіслати свій основний бойовий танк M1 Abrams.

Польща у вівторок офіційно запросила у Німеччини дозвіл на постачання Україні 14 своїх танків, що відповідає роті. Європейські союзники Німеччини володіють сотнями танків Leopard 2 різних моделей, що може розподілити тягар по більшій кількості країн.

Раніше у січні Великобританія оголосила, що поставить Україні 14 своїх Challenger 2. Це перший випадок, коли західна країна погодилася надати сучасні бойові танки для боротьби з російськими військами.