Завантажити ще

ЗМІ: Німеччина вирішила відправити танки "Leopard" Україні

ЗМІ: Німеччина вирішила відправити танки

Влада Німеччини ухвалила рішення про передачу бойових танків "Leopard-2" Україні. Йдеться як мінімум про одну роту озброєння. Про це повідомляє "Spiegel".

Як пише видання, Україна отримає щонайменше 14 танків "Leopard", що за стандартами НАТО містить 1 рота - вони мають надійти зі складів Бундесверу. Також журналісти стверджують, що у середньо- та довгостроковій перспективі можуть бути підготовлені додаткові танки із запасів, які має німецька промисловість.

"Politico" пише, що про рішення надати Україні танки канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосить 25 січня під час виступу в Бундесвері. За даними видання, глава німецького уряду також може оголосити про дозвіл Берліном на реекспорт "Leopard 2" з інших європейських країн.

Напередодні низка країн виявила готовність направити Україні бойові танки. Для цього їм необхідно одержати згоду Німеччини, оскільки країна є виробником озброєння. Напередодні канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін готовий направити Україні "Leopard 2", якщо США ухвалять рішення про постачання своїх танків Abrams. У Білому домі відповіли, що країни мають ухвалювати власні рішення щодо надання військової допомоги Україні.