30 березня
Завантажити ще

Польща офіційно запросила у Німеччини дозвіл на передачу танків Leopard Україні

Польща офіційно запросила у Німеччини дозвіл на передачу танків Leopard Україні
Фото: RADOVAN STOKLASA/REUTERS

Польща направила Німеччині запит на згоду на передачу Україні танків Leopard. Про це на своїй сторінці в твітері написав міністр оборони Маріуш Блащак. 

- Німці вже отримали наш запит про згоду на передачу Україні танків Leopard 2. Я також звертаюся до німецької сторони з проханням приєднатися до коаліції країн, які підтримують Україну танками Leopard 2. Це наша спільна справа, адже йдеться про безпеку всієї Європи! - наголосив Блащак. 

В свою чергу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 24 січня повідомив, що Німеччина вже скоро оголосить своє рішення.

Секретар НАТО також порадив усім країнам, які мають ці танки, підготувати їх до можливої передачі Україні та почати навчання українських військових.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що німецький уряд незабаром вирішить, чи відправляти Україні танки Leopard.

Міністр закордонних справ країни Збігнєв Рау до цього повідомляв, що Польща відправить Україні танки Leopard від Польщі незалежно від рішень інших країн щодо цього питання.