Завантажити ще

В Україні завершили проект заводу, який вироблятиме "Байрактари"

В Україні завершили проект заводу, який вироблятиме

Проект заводу з виготовлення турецьких ударних безпілотників Bayraktar TB2 вже завершено. Уся юридична база для запуску виробництва також готова. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, передає "Європейська правда".

- На сьогодні сформовано всю правову базу, вже, як ви знаєте, ратифіковано відповідну міжнародну угоду, є компанія, яка зараз діє в Україні, вона завершила підготовку фізичного проекту, - заявив Боднар.

За його словами, запуск роботи заводу та випуск безпілотників з українськими запчастинами планується протягом двох наступних років. Також посол зазначив, що днями Baykar успішно протестував безпілотний винищувач Kızılelma із українським двигуном.

– Це є свідченням того, наскільки тісно ми співпрацюємо та приносимо конкретні результати, зокрема, сподіваюся, для майбутнього зміцнення безпеки України, – наголосив український дипломат.

Україна та Туреччина уклали договір про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях. Угода надала можливість налагодити в Україні виробництво турецьких безпілотників "Bayraktar". Відповідний документ підписали президент Володимир Зеленський та турецький лідер Реджеп Ердоган у лютому 2022 року, до початку російського вторгнення в Україну.