21 листопада
Завантажити ще

Як турецький «Байрактар» поділив Німеччину та Україну

Як турецький «Байрактар» поділив Німеччину та Україну
Фото: Вікіпедія

У зв'язку з використанням українською армією безпілотника " Байрактар " у районі проведення операції Об'єднаних сил Німеччина виступила з несподіваною заявою.

Нагадаємо, що після того, як російські найманці з гаубиць обстрілювали українські позиції, поранили двох і вбили одного бійця, головнокомандувач Збройних Сил генерал-лейтенант Валерій Залужний наказав про бойове застосування дрону. З його допомогою була знищена лише гаубиця противника, причому «Байрактар» навіть не перетинав лінії зіткнення, а працював з відстані кількох кілометрів.

Німеччина дорікнула Україні

Хоча Ангела Меркель уже не канцлер ФРН, а лише в.о. глави уряду, вона продовжує політику умиротворення Росії, та її уряд розкритикував бойове застосування Україною ударного безпілотника «Байрактар» для придушення вогневої позиції противника.

«У Берліні дуже стурбовані збільшенням інтенсивності бойових дій на Сході України, а також повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл, загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон типу «Байрактор», - заявили у німецькому МЗС. Там наполягають, що Мінські угоди дозволяють використовувати виключно безпілотники місії ОБСЄ.

У відповідь посол України в Німеччині Андрій Мельник нагадав німецькій стороні, що наша країна має право захищатися.

Україна, за словами Андрія Мельника, закликає Німеччину «замість висловлювати занепокоєння з приводу драматичної ситуації на окупованих територіях, подвоїти свої зусилля посередника, щоб скликати нормандський саміт у Берліні, як було погоджено, і поставити Москву на місце».

Позиції Німеччини та Росії збігаються

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи російська делегація також вимагала від України пояснень щодо бойового застосування безпілотника "Байрактар".

«Представників Росії з Луганська та Донецька найбільше цікавило питання застосування Україною БПЛА «Байрактор». Ми підтвердили цей факт, нагадавши, що російські безпілотники «Орлан-10» давно барражують наше небо на Донбасі, тож нічого нового у застосуванні БПЛА на Донбасі немає», – повідомив у Фейсбуці представник української делегації у тристоронній контактній групі журналіст Сергій Гармаш. І пояснив, що ЗСУ змушені були застосувати даний вид озброєння, оскільки внаслідок конфронтації, що посилилася в останні дні, загинули двоє українських військовослужбовців.

Збіг позицій Берліна і Москви настільки очевидний, що його піддали жорсткій критиці в самій Німеччині. Німецьке видання Bild пише, що негативна реакція уряду Німеччини на використання ЗСУ безпілотника "Байрактар" на сході України збігається з позицією окупаційних "влад" РФ і демонструє справжнє ставлення Берліна до проблеми російської агресії.

Зрештою уряд Меркель знову показує своє справжнє обличчя: 7 років воно нічого не робило

Видання зазначає, що позиції ОРДЛО, Москви та міністерства закордонних справ ФРН об'єднує те, що всі троє стверджують: Україна напередодні використала «іноземний безпілотний літальний апарат», на їхню думку, заборонений Мінськими угодами.

«Врешті-решт уряд Меркель знову показує своє справжнє обличчя: 7 років він нічого не робив, щоб звільнити Крим та Донбас від російських загарбників, а тепер погоджується з точкою зору Москви, що «Байрактар» – «іноземний безпілотник», і тому його не слід використовувати». Але «Байрактар» не «чужий апарат», а дрон, який стоїть на озброєнні української армії», - пише Bild.

Думка експертів

Олексій Арестович, речник української делегації у Тристоронній контактній групі:

- Німці дещо помилилися, заявляючи про те, що не можна застосовувати БПЛА. У Комплексі додаткових заходів щодо вдосконалення механізму дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню йдеться, що якщо не вдається припинити обстріл через задіяння координаційного механізму між сторонами і вони несуть загрозу життю, то сторонам дозволяється відкривати вогонь у відповідь. Оскільки стріляли із заборонених 122-мм гармат із дальністю 11 кілометрів, то у нас не було іншого способу дістати їх. Українська сторона таку ж артилерію застосовувати не хотіла, бо вона заборонена Мінськими угодами. Тож і вдарили «Байрактаром», який не перетинав лінію розмежування. До речі, цей удар дозволив запобігти обстрілу бойовиками населених пунктів комплексом «Град», який був підготовлений до атаки.

Тарас Загородній, політолог:

- Ця ситуація розвіяла всі ілюзії щодо підтримки України Німеччиною. У заяві німецького МЗС відчувається російський голос. Взагалі склалася дивна ситуація: Росія продає зброю Туреччини (ракетні комплекси С 400. – Ред.), Туреччина – Україні, і з турецької зброї було знищено російську гармату та розрахунок. Виходить ідіотична ситуація: якщо Туреччина співпрацює з Росією, чому її дрон воює з росіянами? І щоби якось пояснити це всередині країни, Москва задіяла свої важелі в Німеччині. Мовляв, претензії до Києва ставить не лише Москва, а й європейська країна, член «нормандської четвірки». До речі, коли російські безпілотники обстрілюють українські позиції, німці чомусь мовчать.