Завантажити ще

Українців можуть евакуювати з Грузії після поновлення авіасполучення країни з Росією

Українців можуть евакуювати з Грузії після поновлення авіасполучення країни з Росією
Фото: facebook.com/Посольство України в Грузії

У посольстві не виключили можливості евакуації українських громадян після відновлення прямого авіаційного сполучення між Грузією та Росією. Про це в інтерв’ю "Європейській правді" сказав тимчасовий повірений у справах України у Грузії Андрій Касьянов.

- У разі відновлення прямого авіаційного сполучення та зростання реальних ризиків безпеки, то я хочу сказати, що на сьогодні посольство не виключає можливість звернення до міжнародних організацій, до наших міжнародних партнерів з тим, щоб розглянути можливість надання допомоги у масовій евакуації громадян України з території Грузії, - заявив Касьянов.

Дипломат підкреслив, що це відбудеться за наявності реальних загроз життю і безпеці через масовий наплив росіян.

- Сидіти, склавши руки, ми не будемо. Ми будемо працювати і забезпечувати все від нас залежне задля забезпечення їх захисту і безпеки. Це наш головний пріоритет, - додав він.

За словами Андрія Касьянова, у зв’язку з аномальним напливом росіян посольство вже всіляко сприяє поверненню громадян в Україну.

- Зараз ми обговорюємо можливість організації спеціальних евакуаційних маршрутів саме для тих, найбільш вразливих верств населення України, які дійсно не мають коштів для повернення. При цьому ми розглядаємо наземний транспорт як найбільш оптимальний, - розповів представник посольства України.

18 січня глава МЗС Росії Сергій Лавров висловив сподівання, що пряме авіасполучення між Росією і Грузією скоро буде відновлено. 20 січня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступила проти відновлення прямого авіасполучення з Росією. Вона назвала незрозумілою позицію уряду та правлячої партії Грузії. Лідер "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе схвально висловився про ідею відновлення авіасполучення "в інтересах грузинів, які проживають у Росії".