Завантажити ще

Олексій Резніков: «Яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує

Олексій Резніков: «Яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує
Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Міністерство оборони України не закуповувало продукти для військовослужбовців за завищеними цінами. У цьому запевнив глава відомства Олексій Резніков. На своїй сторінці у фейсбуці він пояснив, що Міноборони купує не окремі продукти, а комплексну послугу із забезпечення харчування. 

- Тобто доставку певного комплекту продуктів до військових частин, а в окремих випадках – і приготування їжі. Предметом закупівлі є вартість добового раціону для військовослужбовця. Цей раціон має чіткі критерії щодо калорійності та інших параметрів. Постачальники гарантують забезпечення добового раціону за певну суму, - написав міністр оборони.

Минулого року ця сума становила 120 грн. на військовослужбовця за добу, цього року - 145,8 грн. Резніков зазначив, що номінально вартiсть послуги зросла на 21,5%, це менше річної інфляції у 26,6%. Ще одна особливість контрактів Міноборони в тому, що вони укладаються з постачальниками на рік вперед за фіксованою ціною. 

Олексій Резніков розповів, що у Міноборони є контракти з 8 постачальниками. Ціни на продукти в них різні, так само як у торговельних мережах «Сільпо», «АТБ» чи «Новус». За кожним з постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин. 

Резніков підкреслив, що «яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує. Вичерпну інформацію з документами він особисто надасть народним депутатам на засіданні профільного комітету за участі представників НАБУ, ДБР та СБУ. 

Міністр оборони заявив, що той, хто передав один з контрактів ЗМІ, “як мінімум вчинив службовий злочин”. 

- Цю особу буде обов’язково встановлено і притягнуто до відповідальності. Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ. Зокрема, буде з’ясовано мотиви, - заявив Резніков.

У той же час НАБУ​​ заявило, що інформація ЗМІ про можливі зловживання Міноборони при закупівлі продуктів харчування для військових досліджується в межах кримінального провадження. Воно розпочато за власними напрацюваннями, ще до оприлюднення в медіа. Слідство перевіряє закупівлі на понад 13 млрд грн.

Раніше ТОВ «Актив компані», що є одним з контрагентів Міноборони, заперечило звинувачення у завищенні цін. У компанії заявили, що порівняння з супермаркетами є «неправильними та маніпулятивними». Послуга включає комплект продуктів, доставку в зону бойових дій, заміну продуктів, у яких спливає термін.

Довідка

21 січня видання "Дзеркало тижня" повідомило, що ціни на продукти для військових у контракті Міністерства оборони на 2023 рік перевищують роздрібні у два-три рази. 22 січня Міноборони заявило, що інформація ЗМІ має ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману. Однак міністр оборони Олексій Резніков звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання за участі представників НАБУ та ДБР і заслухати вичерпну інформацію.