Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Головні підсумки «Рамштайн»-8: Більше броні та щільніша ППО

Головні підсумки «Рамштайн»-8: Більше броні та щільніша ППО

На восьме засідання Контактної групи з оборони України (більш відоме, як Рамштайн), яке відбулось 20 січня, наша країна покладала величезні сподівання. Від рішень, які на цій зустрічі мали прийняти політики та воєначальники 50 країн світу, залежало, чи отримає російсько-українська війна новий імпульс, чи буде з чим і на чому ЗСУ йти в контрнаступ і звільняти українські території від російської окупації.

Президент Володимир Зеленський під час відеозвернення до учасників Рамштайн попросив союзників прискорити передачу озброєння, зокрема надати ракети дальньої дії та винищувачі F-16, а також розблокувати питання з передачею Україні німецьких танків Leopard 2.

Німеччина вирішила перерахувати танки, а Польща натякнула на рішучі рішення

Згода Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 - одне з головних питань восьмого засідання Контактної групи з оборони України. Його суть зводилась до двох позицій. Перша – чи погодиться Німеччина на передачу Україні танків, які є в Бундесвері. Друга – чи дасть згоду на реекспорт танків німецького виробництва, якими володіють інші країни.  

Говорили, дискутували, вмовляли, переконували…, але Німеччина лишилась непохитною стосовно «танкового запиту». Замість того, щоб остаточно досягти згоди щодо єдиного рішення про постачання танків Україні, Німеччина вирішила «вивчити запаси своїх танків». Про це повідомив новий міністр оборони ФРН Борис Пісторіус за підсумками 8-го засідання "Рамштайн". 

Звичайно, прикро, що Берлін поставив питання поставки бойових танків на паузу. Але в той же час, він не сказав категоричне «ні» - і це вселяє надію.

«Під час зустрічі ми спілкувалися у групі 15 країн, які використовують танки Leopard. Ми хочемо створити коаліцію країн, щоб оснастити Україну цими танками. Жодних рішень не ухвалено, ми домовилися про подальші зустрічі», - повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Про те, що «консультації» щодо передачі Leopard 2 триватимуть підтвердив і генсек НАТО Єнс Столтенберг і тут же артикулював, , що Німеччина є одним із союзників, які найбільше підтримують Україну.

«Артилерія, боєприпаси, системи протиповітряної оборони, а тепер і бронетранспортери типу Marder: Німеччина справді є лідером у підтримці України в багатьох-багатьох сферах», – сказав Столтенберг.

А якщо Німеччина буде ДУЖЕ довго думати щодо ухвалення остаточного рішення по Leopard2 ? Ми не отримаємо танки? Можуть бути варіанти. Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький натякнув, що Варшава може передати Україні роту танків німецького виробництва без згоди Берліна, якщо чекатиме погодження надто довго.

Зброї буде багато, дуже багато

З останнього засідання у форматі «Рамштайн» міністр України Олексій Рєзніков з пустими руками не повертається. Його запевнили, що зброї для України буде більше. Та ж Німеччина оголосила про весняний пакет військової допомоги Україні на суму понад 1 млрд євро. За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, у цей пакет увійдуть 40 бойових машин піхоти Marder, 7 зенітних самохідних артилерійських установок Gepard, додаткові керовані ракети до ЗРК Iris-T та ще один зенітно-ракетний комплекс Iris-T.

Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про постачання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. Він згадав, що Франція, Британія та Німеччина запропонували допомогу в посиленні протиповітряної оборони України.

«Нідерланди також передають ракети й пускові установки Patriot, а також забезпечать навчання на цій системі. Крім того, Канада придбала систему NASAMS та пов’язане з нею обладнання для України», - додав Ллойд Остін. Очільник Пентагону також повідомив, що члени конференції не затвердили передачі Україні американських танків Abrams.

Великобританія пообіцяла вперше передати Україні "західні основні бойові" танки Challenger 2.

«Можу сказати, що ми також відправимо ще 600 ракет Brimstone на театр бойових дій, що буде неймовірно важливо для того, щоб допомогти Україні домінувати на полі бою», - сказав міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Швеція планує надіслати Україні щонайменше 50 бойових броньованих машин у рамках нового пакету військової допомоги.

«Фінляндія постачає Україні важку артилерію і боєприпаси», – заявив міністр оборони Фінляндії Мікко Савола, не вдаючись в подробиці.

Безпрецедентну військову допомогу обіцяють «країни дев’яти».

«Новий пакет військової підтримки складається з десятків зенітних установок L-70 з десятками тисяч боєприпасів і двох вертольотів Мі-8. Ще цього року ми інвестуємо 40 мільйонів євро на закупівлі на підтримку українських військових. Це буде включати антидрони, оптику, термовізуальні прилади та дрони. Крім того, 2 мільйони євро буде перераховано до Міжнародного фонду Великобританії для фінансування проектів придбання важкого озброєння, такого як артилерійські системи та боєприпаси, бойові броньовані машини», – йдеться в заяві дев'яти країн Європи (Естонії, Великобританії, Польщі, Латвії та Литви; і представники Данії, Чехії, Нідерландів і Словаччини) щодо військової допомоги Україні.  

Напередодні Рамйштайну про пакет військової допомоги для України на сумму 2,5 млрд.долл. оголосили в США

До кінця березня оснастити та навчити українських солдатів до рівня бригади обіцяє Польща.

Питання в тему:

Чи задоволений підсумками «Рамштайн-8» Зеленський?

Останнє засідання у форматі «Рамштайн» однозначно зміцнить стійкість України. Так оцінив підсумки засідання Контактної групи з оборони України президент Володимир Зеленський.

«Не завжди можна публічно оголошувати, про що ведуться розмови у форматі «Рамштайну». Це закрита дискусія – і так має бути. Загалом можна підсумувати, що сьогоднішній «Рамштайн» зміцнить нашу стійкість. Партнери принципові у своєму ставленні – вони будуть підтримувати Україну, скільки це необхідно для нашої перемоги», - написав в телеграм-канал Володимир Зеленський. 

За його словами, Україні «ще доведеться поборотись за постачання сучасних танків», але щоденно на дипломатичному і політичному фронті робиться все для того, щоб «рішення щодо танків має бути ухвалене», безальтернативно!

У той же час заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга в ефірі телемарафону «Єдині новини» охарактеризував останнє засідання у форматі «Рамштайн», як «бронетенкове».

«На моє тверде переконання, і я впевнений, що в цьому ми всі пересвідчимось, цей «Рамштайн» створить нову реальність. Я також переконаний, що ми можемо його неофіційно назвати «бронетанковим Рамштайном», - сказав Сибіга.

Новини по темі: Рамштайн