Завантажити ще

"Рамштайн" не дав згоду на передачу танків Leopard Україні

Фото: facebook.com/borispistorius

Членам НАТО на зустрічі "Рамштайн" не вдалося досягти єдиного рішення щодо постачання танків Україні. Деякі країни виступили проти, і їхні аргументи визнали вагомими. Про це заявив новий міністр оборони ФРН Борис Пісторіус за підсумками 8-го засідання "Рамштайн".

- Кожна з країн-учасниць має аргументи за поставки та аргументи проти. Заяви ЗМІ про те, що Німеччина стоїть на шляху створення коаліції для відправки важких танків до України, – брехня. Є вагомі причини для відправки техніки, але також є причини, щоб цього не робити. Усі "за" і "проти" мають бути зважені. Багато союзників поділяють нашу думку, – зазначив Пісторіус.

Міністр додав, що Німеччина вивчить запаси своїх танків щодо можливого постачання їх до України. Його країна має експортну ліцензію на бойовий танк, у зв'язку з чим її дозвіл необхідний іншим країнам для відправки своїх Leopard 2 до України. Терміни можливого відправлення поки що не називаються.

20 січня у Німеччині на американській авіабазі "Рамштайн" розпочалося восьме засідання Контактної групи з оборони України. До присутніх за допомогою відеозв'язку звернувся президент Володимир Зеленський. Він попросив союзників прискорити передачу озброєння, зокрема надати ракети дальньої дії та винищувачі F-16. Після цього присутні вшанували пам'ять жертв катастрофи гелікоптера у Броварах.