Завантажити ще

США відповіли на умову Шольца про постачання Україні танків: Кожна країна вирішує сама

США відповіли на умову Шольца про постачання Україні танків: Кожна країна вирішує сама
Фото: КЕВІН ЛАМАРК/REUTERS

Країни мають приймати власні рішення щодо надання військової допомоги Україні. Про це заявила прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр у відповідь на пропозицію Німеччини спільно поставити танки нашій країні, повідомляє "Українська правда".

- Президент (Джо Байден. - Ред.) вважає, що кожна країна має приймати своє власне суверенне рішення щодо того, яку допомогу з безпеки та які види техніки вони готові надати Україні, - сказала Жан-П'єр.

За її словами, Вашингтон вітає рішення Берліна та Лондона про виділення Україні техніки та зброї та наголошують на "солідарності націй", але це є рішенням кожної держави. Водночас представник Білого дому нагадала, що США є найбільшими постачальниками безпеки та гуманітарної допомоги Україні.

Напередодні президент США Джо Байден провів телефонну розмову із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Тоді німецьке видання "Süddeutsche Zeitung" заявило, що нібито під час діалогу Шольц висунув Байдену умову для постачання німецьких танків - Німеччина готова направити Україні Leopard 2, якщо США ухвалять рішення про постачання своїх танків Abrams.