3 сiчня
Завантажити ще
back icon

Прогнози про кінець війни: Готуємось до затяжних боїв і віримо в перемогу в 2023 році

Прогнози про кінець війни: Готуємось до затяжних боїв і віримо в перемогу в 2023 році
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Одинадцятий місяць повномасштабної військової агресії Росії проти України завершується новинами про посилення військової підтримки нашої країни з боку західних союзників. Україна отримає від Нідерландів зенітні ракетні комплекси Patriot. Очікується, що і Німеччина невдовзі скаже «так» передачі Україні важливих для ходу війни танків Leopard-2. До кінця тижня про новий пакет військової допомоги має оголосити і Білий дім.

Росія хоче перехопити ініціативу і до березня взяти Донбас

У своєму нещодавньому вечірньому звернення до українців президент України Володимир Зеленський заявив, що є ознаки і розуміння, що російські війська готуються до нової спроби перехопити ініціативу на фронті.

- Те, що сталося у Дніпрі, те, що Росія готує нову спробу перехопити ініціативу у війні, те, що характер бойових дій на фронті вимагає нових рішень в оборонному постачанні – все це лише наголошує на тому, як важливо координувати наші зусилля – всіх учасників коаліції захисту України та свободи. І пришвидшувати ухвалення рішень, - сказав президент. 

Про можливість «крайнього ривка» російських окупантів, який може відбутись 24 лютого або в березні, повідомив секретар РНБО Олексій Данилов.

- Розуміючи, що відбувається на Росії, розуміємо, що вони готуються зробити так званий крайній ривок. Ми більш ніж упевнені, що з цим пов'язані ті процеси, які на сьогодні відбуваються по зміні людей...

Саме призначення Герасимова говорить про те, що для них це останній дзвоник. Після того вже не буде на кого міняти, не буде на кого списувати ті поразки, які вони обов'язково отримають на нашій території. Вони до цього готуються, і ми маємо до цього готуватися, - сказав в ефірі телемарафону Данилов і додав, що після нападу на Україну Росія потенційно може напасти на Казахстан.

Про старі-нові цілі Росії в цій війни та терміни реалізації в ефірі 24 каналу та FREEDOM заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

- Все-таки ми можемо говорити про пріоритетний для рашистів напрямок - це Донбас. Чергові терміни, які він визначає вже для Герасимова, скажімо, як нового керівника війни проти України, й Герасимов опускає ці цілі вже нижче, - це мета захоплення Донбасу і формування там певної зони безпеки, вже до березня місяця... Але нічого не вийде, - сказав Юсов. Представник ГУР висловив думку, що Путін готує Росію до затяжної війни проти України.

- Довготривалої війни на виснаження у планах президента РФ не було, однак останні місяці продемонстрували необхідність поставити на "воєнні рейки" Росію та змусити росіян звикнути до думки, що війна буде довготривалою. В України ж завдання протилежне – саме 2023-й має стати роком перемоги та докорінної зміни ситуації, тому ані Україні, ані всьому цивілізованому світу ця довга війна не потрібна, - додав Юсов.

Перемога в 2023-му або «світова війна»

Про перемогу України в 2023 році в інтерв’ю «Українській правді» сказав народний депутат, член комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Рахманін.

- У нас є шанс, і він абсолютно реальний, виграти цю війну до кінця поточного року, - сказав Рахманін.

Не піддаватись паніці та не вірити в розповіді про висадку російського десанту в Києві чи на території України загалом в ефірі національного телемарафону призвав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

- На нинішній день це взагалі нереалістичний сценарій... Тоді ворогу це не вдалось, не вдасться й зараз. Тому що пролетіти просто так до столиці і висадити десант з Іл-76 не вдасться жодним чином. Думаю, що і до кордону не вдасться долетіти, - резюмував він.

На дипломатичному фронті вітчизняні дипломати продовжуть нарощувати меседж, що без важкої техніки Україні не вдасться швидко звільняти окуповані території.

- Німецькі зенітні комплекси допомагають нам перехоплювати ракети, а німецькі танки допоможуть нам звільняти території. І тих звірств, які чинять там російські окупаційні війська, буде менше, - передає слова посла Олексія Макеєва видання DW під час його публічного заклику до Берліна якомога швидше передати Києву танки Leopard 2.

У той же час проросійський політик і вже колишній народний депутат Верховної Ради IX скликання Віктор Медведчук написав розлогу статтю для видання «Известия», в якій розписав апокаліптичні сценарій у разі, якщо Україна не захоче враховувати інтереси Росії і припинити оборону. Знову зазвучала погроза «сповзати до світової війни і ядерного конфлікту».

Путін поставив на карту все

В США вчергове заявили, що спробують допомогти досягти миру в України, суттєво посиливши її на полі бою. Інакше за стіл перемовин агресор не сяде на прийнятних для всіх умовах.

- Найшвидший шлях досягти стійкого завершення цієї війни, дійти до дипломатії, до переговорів – це посилити Україну на полі бою. Це саме те, що ми робимо, - сказав держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі.

Про малоймовірність швидкого нового масованого наступу Росії проти України заявила заступниця державного секретаря США Венді Шерман. Вона висловила думку, що Росії не вдасться одночасно мобілізувати 500 тисяч людей і забезпечити їхню належну підготовку для чергового наступу, про що говорять в українській і західній розвідці.

- Та мобілізація 500 тисяч – це неймовірна річ. Ви, звісно, цікавитесь, чи можна буде за таких умов підготувати й забезпечити необхідним таку кількість людей. Я підозрюю: якщо Путін мобілізує таку кількість військ - не станеться ні того, ні іншого, - сказала Шерман під час зустрічі з українськими журналістами в Києві 16 січня. У той же час вона сказала, що США будуть уважно стежити за розвитком подій, «щоб допомогти Україні взяти гору».

Без бажаного оптимізму дивиться на розвиток воєнних дії президент Фінляндії Саулі Нііністьо.

- Зараз ми маємо повномасштабну війну, і, можливо, найгірше те, що їй не видно кінця, - сказав Нііністьо в інтерв’ю шведській газеті Dagens Nyheter В діях Кремля, зокрема в тому, що РФ визнала окуповані регіони України «назавжди у складі Росії», фінляндський президент вбачає, що він (Путін. - Авт.) зробив ставку на війну. Він грає у покер і поставив на карту все.