12 червня
Завантажити ще

Президент Румунії закликав Зеленського переглянути закон про нацменшини

Президент Румунії закликав Зеленського переглянути закон про нацменшини
Фото: REUTERS

Президент Румунії Клаус Йоганніс закликав Володимира Зеленського переглянути ухвалений у грудні 2022 року закон про національні меншини. Пр це йдеться у пресрелізі офісу румунського президента за підсумками телефонної розмови двох лідерів.

- Президент Румунії детально зупинився на нещодавньому ухваленні Україною закону про національні меншини, який викликав занепокоєння та невдоволення з боку румунської влади та представників румунської громади в Україні. Президент Клаус Йоханніс попросив президента Зеленського швидко знайти рішення для вирішення цих проблем. У цьому сенсі двоє президентів домовилися, що найближчим часом міністри закордонних справ двох країн проведуть обговорення щодо двостороннього вирішення згаданих питань, – йдеться у повідомленні української сторони. 

Зеленський у повідомленні за результатами розмови не згадував про обговорення закону про національні меншини. Президент лиш зазначив, що узгодили кроки з подальшого розвитку українсько-румунської взаємодії, насамперед в оборонній галузі.

Верховна Рада ухвалила Закон "Про національні меншини (спільноти) України" 13 грудня. Він є частиною так званого "євроінтеграційного пакета". У ньому йдеться про права на самоідентифікацію, використання мов національних меншин, на освіту, на участь у політичному, економічному, суспільному та культурному житті тощо. Наразі закон очікує на підпис президента України.