Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Влада Одеси підтвердила початок демонтажу пам’ятника Катерині II

Влада Одеси підтвердила початок демонтажу пам’ятника Катерині II
Фото: t.me/oleksiihoncharenko

Влада Одеси підтвердила початок демонтажу пам’ятника «Засновникам Одеси», частиною якого є статуя Катерини II. Віцемер Олег Бриндак нагадав, що пам’ятник перенесуть до художнього музею.

- Сьогодні на виконання рішення Одеської міської ради розпочато демонтаж фігур "Засновникам Одеси", у народі відомих як пам'ятник Катерині II. Цей пам'ятник буде переданий до художнього музею відповідно до рішення сесії. Він, а також чотири фігури, які є пам'ятками національного значення, - сказав він у відеозверненні, оприлюдненому у телеграм-каналі “Одеса. Офіційно”.

Бриндак додав, що в Одесі розпочинають “важкий і довгий, проте необхідний процес переосмислення власної історії та звільнення від радянських та імперських міфів".

Вранці ЗМІ повідомили, що комунальники почали підготовку до демонтажу монумента, зокрема, прибирають огорожу, якою обнесли пам'ятник на початку листопада.

30 листопада Одеська міська рада проголосувала за демонтаж та перенесення пам’ятника "Засновникам Одеси" до художнього музею. У вересні пам’ятник двічі обливали червоною фарбою, в листопаді на голову статуї російської імператриці надягли червоний ковпак, а в руку вклали мотузку з петлею для повішення.

Монумент було споруджено 1900 року, у 1920-му його демонтували, а в 2007 році – відновили. Пам’ятник складається зі статуй Катерини ІІ та її чотирьох фаворитів – Хосе де Рібаса, Франца де Воллана, Григорія Потьомкіна і Платона Зубова.