21 червня
Завантажити ще

Прогнози щодо закінчення війни: 2023-й – рік перемоги і рік миру?

Прогнози щодо закінчення війни: 2023-й – рік перемоги і рік миру?
Фото: t.me/generalstaff_ua

Президент України Володимир Зеленський запропонував американському колезі Джо Байдену організувати глобальний саміт миру і допомогти заручитися підтримкою міжнародної спільноти задля імплементації української формули миру

«КП в Україні» вивчила найсвіжіші прогнози українських та іноземних політиків щодо перспектив закінчення російсько-української війни.

Володимир Зеленський, президент України, 8 грудня, коментуючи визнання його виданням Politico найвпливовішим політиком Європи:

«Я вірю, що українці будуть найвпливовішими і наступного року, але вже в мирний час».

Олексій Рєзніков, міністр оборони України, 11 грудня на пресконференції з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном:

«Погодні умови, перехід від сухої осені до ще не морозної зими… Ми спостерігали дощі й дуже важкі умови для атак з будь-якого боку. Тому що вогкий ґрунт, і колісна техніка майже не може проходити… Я думаю, що це зменшення активності має місце через погодні умови. Але українські Збройні сили не думають зупинятися. Тому, використовуючи момент, коли ґрунт стане більш твердим, я переконаний, що ми будемо продовжувати наші контратаки, кампанію зі звільнення наших територій… План України дуже простий – це звільнення всіх тимчасово окупованих територій України до стану на 1991 рік, коли були міжнародно визнані кордони України».

12 грудня на брифінгу в Одесі:

«Вони (росіяни) на полі бою не можуть отримати перевагу і воюють з цивільним населенням. Їхня мета - занурити нас у темряву, в холод під час зимового періоду для того, щоб ми здалися, щоб у нас опустилися руки, щоб ми перестали тримати озброєння і втратили нашу стійкість. І тоді, за їхнім задумом, ми, можливо, захочемо перемовин… Україна переможе, проте протягом двох найближчих місяців потрібно економити і вчитися виживати».

Олена Шуляк, лідер партії «Слуга народу», 12 грудня в інтерв’ю «РБК-Україна» 

«Ми точно знаємо, що перемога буде, але сказати коли, в який місяць, в який день... Ні, ми знаємо, що у 2023 році. Ми ухвалювали бюджет перемоги, тому 2023 рік – це рік перемоги, для нас це однозначно».

Сергій Гайдай, голова Луганської обласної військової адміністрації, 10 грудня в ефірі національного марафону «Єдині новини»: 

«Скоріш за все, до Нового року буде деокупація певного населеного пункту – Сватове чи Кремінна. Далі до кінця зими ми зможемо звільнити Старобільськ. А далі вже виходимо на лінію розмежування, ну і побачимо, що буде відбуватися на той час взагалі в Росії в принципі. Я думаю, що у 23-му році ми абсолютно можемо звільнити всю Луганську область».

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента України, 12 грудня в Twitter:

«Росія вже програла цю війну – мобілізація лише відтерміновує її поразку в часі. Після того як Україна звільнить території, а поразка РФ буде оформлена офіційно, треба зробити все, аби російська агресія не повторилася. Це просто: спецтрибунал, вироки авторам війни та прийняття України до НАТО».

Бріджіт Брінк, посол США в Україні, 9 грудня в інтерв’ю «24 каналу»:

«Якщо росіяни хочуть зупинити війну, то Путін може зробити це просто сьогодні. Він може зупинитися, відвести свої війська, і війна скінчиться. Для нас дуже важливою є підтримка вашого демократично обраного президента та право українців на захист».

Ангела Меркель, ексканцлер Німеччини, 7 грудня в інтерв’ю Zeit

«Чесно кажучи, не знаю. Одного разу вона закінчиться переговорами. Війни закінчуються за столом переговорів».

Борис Джонсон, експрем’єр Великобританії, 9 грудня в авторській статті Wall Street Journal:

«Мені байдуже, як часто мені доведеться це повторювати: війна в Україні може закінчитися лише поразкою Володимира Путіна. Російські сили слід витіснити до фактичних кордонів на 24 лютого. Володимир Зеленський чи український народ не можуть погодитись на інший результат після звірств, які вони пережили. Не може бути угоди про обмін миру на територію, яку можна було б укласти, навіть якби Путін пропонував щось подібне і навіть якби йому можна було довіряти, а це не так... Чим довше російська війна проти України триває, тим дорожчою вона стає. Тому Заходу потрібно зробити логічний висновок та збільшити постачання зброї українській армії».

Інститут вивчення війни 11 грудня в щотижневому аналітичному докладі:

«Російські офіційні особи постійно проводять інформаційні операції, які передбачають, що білоруські звичайні сухопутні війська можуть приєднатися до російського вторгнення в Україну. Цим інформаційним операціям іноді підіграють білоруські лідери, включаючи Олександра Лукашенка. Мета цих зусиль – затиснути українські сили біля кордону з Білоруссю, щоб вони не могли посилити операції на інших напрямках. Малоймовірно, що Білорусь вдереться в Україну в майбутньому, яким би не був хід цих інформаційних операцій. Білоруська інтервенція в Україні не зможе зробити більше, ніж тимчасово відвернути сухопутні війська від інших частин театру бойових дій, враховуючи вкрай обмежену ефективну бойову міць, яка є у розпорядженні Мінська… Деградація російських збройних сил через руйнівні втрати в Україні також завадить розгортанню білоруських механізованих сил для бойових дій разом з російськими військами. Теоретично білоруські сили матимуть можливість діяти в об’єднаних підрозділах із російськими механізованими силами».