Завантажити ще

Зеленський запропонував Байдену організувати глобальний саміт миру

Зеленський запропонував Байдену організувати глобальний саміт миру
Фото: president.gov.ua

Україна прагне достягти миру, та для досягнення цієї мети необхідна консолідація міжнародних зусиль. Про це у розмові з президентом Байденом заявив лідер України Володимир Зеленський.

Президент України окреслив бачення української сторони щодо подальшої роботи у напрямку досягнення миру та виступив з ініціативою скликання глобального саміту миру.

Зеленський наголосив, що саме з цією метою під час саміту G20 представив формулу миру, яка передбачає десять критично важливих кроків для припинення війни. 

Він також подякував Байдену за черговий пакет оборонної допомоги, анонсованої 9 грудня, а також за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та лідерство у консолідації міжнародних зусиль у протидії російській агресії.

Байден в свою чергу підкреслив, що США надають пріоритет зусиллям щодо зміцнення протиповітряної оборони України для нашої безпекови, включаючи оголошення 9 грудня про виділення 275 мільйонів доларів на додаткові боєприпаси та обладнання, яке включає системи протидії використанню Росією безпілотних літальних апаратів.

Президент США також нагадав про оголошення 29 листопада про виділення 53 мільйонів доларів на підтримку енергетичної інфраструктури для зміцнення стабільності енергетичної мережі України після цілеспрямованих атак Росії.  І привітав заявлену президентом Зеленським «відкритість до справедливого миру, заснованого на фундаментальних принципах, закріплених у Статуті ООН».