6 лютого
Завантажити ще

У МЗС розповіли про справу затриманого у Словаччині військового ЗСУ

У МЗС розповіли про справу затриманого у Словаччині військового ЗСУ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Посольство України впритул займається справою затриманого у Словаччині на запит РФ військовослужбовця ЗСУ.  Консульський доступ до нього утруднений через російське громадянство, розповів агенції «Інтерфакс Україна» речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

- Посольство України в Братиславі займається справою військовослужбовця Збройних сил України Альберта Зубріліна, якого 14 жовтня було затримано у Словаччині на запит РФ. Зважаючи на те, що Альберт Зубрілін є громадянином Росії, консульський доступ безпосередньо до нього з боку українських дипломатів утруднений. Водночас наші дипломати допомагають йому через його дружину, громадянку України, з якою підтримують регулярний контакт", - повідомив Ніколенко.

Речник МЗС додав, що востаннє вони спілкувалися 6 грудня. При цьому українські консули запропонували дружині «надати підтримку у її приїзді до Словаччини та організації зустрічі з її чоловіком».

- Посольство наразі взаємодіє зі словацькими правоохоронними органами у контексті підготовки до розгляду запиту РФ у суді. Альберта Зубріліна забезпечили адвокатом, - сказав Ніколенко.

У МЗС також додали, що умови тримання військового є прийнятними.

Про що йдеться

14 жовтня у Словаччині за розшуковим запитом РФ затримали військовослужбовця ЗСУ Альберта Зубріліна. За даними журналіста Юрія Бутусова,  про затримання військового повідомила його дружина Ксенія Зубріліна, громадянка України. Вона розповіла, що її чоловік з 2013 року  постійно проживає на території України, у них двоє дітей, з 2015 року Зубрілін має посвідку на постійне проживання на території України і, отже, має усі підстави для набуття громадянства.