22 вересня
Завантажити ще

Держдеп: РФ використовує в Україні тактику ІДІЛ

Держдеп: РФ використовує в Україні тактику ІДІЛ
Фото: STAFF/REUTERS

Російські військові цілеспрямовано мінують житлові будинки простих людей, «начиняючи» вибухівками побутові пристрої, іграшки та тіла вбитих. Таким чином РФ використовує в Україні тактику ІДІЛ, спрямовану на залякування простих людей, повідомив представник Державного департаменту США, менеджер у справах Європи Майкл Тірре під час брифінгу Гельсінської комісії Конгресу США в четвер.

- «Від українських посадовців, які працюють на місці, ми знаємо, що російські солдати цілеспрямовано мінують цивільні будинки, зокрема дитячі іграшки, і навіть тіла вбитих. Жахливе використання вибухових пристроїв російськими військовими нагадує тактику бойовиків ІДІЛ в Іраку та Сирії, де терористи намагалися вбити скільки цивільних, скільки можливо, щоб люди боялися повертатися до своїх домівок, - розказав Тірре, якого цитує «Голос Америки».

Представник Держдепу додав, що розмінування в Україні є найбільшим викликом для саперів із часів Другої світової війни, адже на наявність мін потрібно перевірити понад 160 тис. кв. км території України. Наразі команд для розмінування в Україні недостатньо, тож США планують посилити допомогу із підготовкою саперів та надати додаткове обладнання.

Держдеп США виділив на допомогу Україні з розмінуванням 91,5 млн дол. Кошти будуть направлені на навчання, надання обладнання з метою проведення операцій розмінування, а також забезпечення роботи команд з розмінування, йдеться в повідомленні Гельсінської комісії.

Раніше голова ДСНС України Сергій Круг розказав, що російські окупанти замінували 30% території України. Так, на Херсонщині та Миколаївщині розмінуванню підлягають понад 8 тис. кв. км. Із них близько 7 тис. кв. км - територія Херсонської області та до 1,5 тис. кв. км - Миколаївської.