5 лютого
Завантажити ще

Колишній голова Національного банку Шевченко оскаржить рішення ВАКС про арешт

Колишній голова Національного банку Шевченко оскаржить рішення ВАКС про арешт
Фото: facebook.com/KyryloShevchenkoCEO

Колишній голова Національного банку України Кирило Шевченко відреагував на рішення Вищого антикорупційного суду щодо заочного арешту. Експосадовець заявив про "політичне переслідування", оскільки суд відмовив йому у всіх клопотаннях. Відповідний пост він опублікував у фейсбуці.

– До останньої хвилини сподівався, що суд надасть мені можливість взяти участь у засіданні у форматі відеозв'язку. Ніхто не став і, вочевидь, від початку не збирався слухати іншу сторону. Прийняте рішення - безстрокове тримання під вартою без права внесення застави - є винятковим і найсуворішим заходом з усіх можливих. У чому сенс? Є відповідь – політичне переслідування, – заявив Шевченко.

Як зазначив підозрюваний, суд відмовив стороні захисту у відведенні прокурора та витребуванні в "Укргазбанку" документів, на які нібито посилається прокурор, але "чомусь не долучає їх до клопотання".

- Без права взяти мені участь у засіданні, без можливості ознайомитися з матеріалами справи та з упередженим ставленням до сторони захисту – ось як виглядає правосуддя у виконанні НАБУ&Co. Ця політично вмотивована справа, штучно створена нашвидкуруч, не містить жодних доказів і розвалиться у будь-якому неупередженому суді, - наголосив він.

Також експосадовець заявив, що має намір оскаржити рішення ВАКС. Апеляцію він планує подати після того, як отримає повний текст ухваленого на сьогоднішньому засіданні рішення.

ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ?

Ексголову НБУ Кирила Шевченка НАБУ підозрює в організації схеми, за допомогою якої з "Укргазбанку" було викрадено 206 мільйонів гривень. На початку жовтня йому було повідомлено про підозру. За версією слідства, керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використовували її для розкрадання коштів.

8 грудня ВАКС заочно обрав запобіжний захід Шевченку у вигляді тримання під вартою. Сам підозрюваний наразі проходить лікування за кордоном і просив суд дозволити йому взяти участь у засіданні у режимі відеоконференції. Суддя у клопотанні йому відмовила.