27 вересня
Завантажити ще

Мала академія наук відкрила вже третій музей з початку війни - цього разу у Чернівцях

Мала академія наук відкрила вже третій музей з початку війни - цього разу у Чернівцях
Фото: пресслужба

Мала академія наук України відкрила у Чернівцях Музей науки. Він став третім, слідом за подібними у Києві та Львові. Більшість експонатів передали з музеїв Києва, Одеси та німецького Мангайму. 

- Знаю, яка кількість міст бореться, щоб у них також була подібна експозиція. Музей дає можливість нашим діткам цікаво вивчати хімічні, фізичні, анатомічні й інші процеси. Дитина пізнає себе та світ, в ігровій формі доповнює знання, отримані в закладах освіти, – розповів голова Чернівецької ОДА Руслан Запаранюк.

На вході в музей написано: “Не можна не торкатися!”. Діти можуть не тільки роздивлятися експонати, як зазвичай, а ще й гратися з ними: спостерігати за мікроорганізмами, перевіряти різні матеріали на міцність, спробувати повернути деформовані предмети до їхньої початкової форми. 

Фото
Фото
08 Грудня 202213:28

За словами президента Малої академії наук Станіслава Довгого, відкриття музеїв науки в західних регіонах України є свідомим пріоритетом, адже туди втекли від війни багато українських сімей.

Перший подібний музей відкрили у квітні. За три місяці його відвідали понад 10 тисяч дітей. Наступний Музей науки відкриють в Ужгороді, згодом – в Івано-Франківську та Тернополі. Всього планується охопити 10 міст. Експозиція у кожному працюватиме приблизно пів року, адже саме стільки часу вона в середньому цікавить аудиторію – дітей та їхніх батьків. Тому експонати будуть перевозити з міста до міста.

Загальна вартість проєкту становить близько 10 мільйонів гривень. Більшість витрат були покриті завдяки меценатам – інвестиційній компанії Dovgiy Family Office. Доєднались і майстри з Чернівецької спілки художників, і сам президент МАНУ Станіслав Довгий: вони надали свої картини для проведення благодійного аукціону на підтримку ЗСУ та створення музею. 

Новини по темі: Музей