25 березня
Завантажити ще

Червоний Хрест повідомив про відвідування "деяких" українських військовополонених

Червоний Хрест повідомив про відвідування
Фото: facebook.com/ICRCUA

Міжнародний Комітет Червоного Хреста повідомив про відвідування деяких українських та російських військовополонених. У пресрелізі йдеться, що це було за останні два тижні.

- Хоча це позитивний прогрес, нам потрібен повний, регулярний, безперешкодний доступ до всіх військовополонених, де б їх не тримали, - зазначили в міжнародній організації.

Команди Червоного Хреста змогли передати книги, предмети особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.

Минулого тижня МКЧХ здійснив одне дводенне відвідування українських військовополонених, а цього тижня здійснить ще одне. У цей період також було відвідано й російських військовополонених. Ще більше відвідувань заплановано до кінця місяця.

Президент МКЧХ Мір’яна Сполярич також повідомила 8 грудня у своєму твіттері, що прибула в Україну з чотириденним візитом. Вона планує зустрітися з людьми в Миколаєві та Херсонській області.

Усі військовополонені мають право на регулярні відвідування делегатами МКЧХ відповідно до Третьої Женевської конвенції. З початком повномасштабної війни влада України неодноразово критикувала Міжнародний комітет Червоного Хреста. Зокрема, за невідвідування колонії з українськими полоненими в окупованій Оленівці Донецької області. 7 грудня в інтерв’ю “УП” речник Червоного Хреста в Україні Олександр Власенко заявив, що публічно про роботу з військовополоненими в організації майже не говорять, тому що хотят мати доступ до 100% затриманих. У жовтні Червоний Хрест не приїхав на лінію розмежування, щоб домогтись доступу до Оленівки, тому що “це була політична акція”.