26 березня
Завантажити ще

Червоний Хрест не приїхав на зустріч із українською делегацією на лінію розмежування

Червоний Хрест не приїхав на зустріч із українською делегацією на лінію розмежування
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не прибули на межу з тимчасово окупованою територією, де на них чекала українська делегація на чолі з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром Лубінцем, народними депутатами та радницею керівника Офісу президента Дар'єю Заровнею. Про це повідомив омбудсмен у фейсбуці.

- Цей візит ми планували, як і обіцяли з української сторони, здійснити разом із Міжнародним комітетом Червоного Хреста для того, щоб спонукати його домогтися від Росії доступу до Оленівки і відвідати українських військовополонених. Це видалось для МКЧХ складніше, ніж просто вчергове опублікувати “заклики до обох сторін” на сторінках свого сайту. Попри наш заклик і готовність забезпечити таку поїздку МКЧХ ми не побачили... МКЧХ мовчить, і за цією мовчанкою криється покривання і приховування від міжнародної спільноти злочинів, які вчиняє Російська Федерація, - написав Лубінець.

Напередодні у Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили про неможливість відвідати полонених у в'язниці в Оленівці, тому що немає мінімальних гарантій безпеки на місці та "дозволу місцевої влади" на проведення візиту.   

13 жовтня голова Офісу президента Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста відправити своїх представників до Оленівської колонії протягом трьох днів. В іншому випадку "Україна буде застосовувати всі можливі інформаційні та дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця".