Завантажити ще

У Перу нова президентка. Її попередника затримала поліція

У Перу нова президентка. Її попередника затримала поліція
Фото: SEBASTIAN CASTANEDA/REUTERS

Конгрес Перу проголосував за відставку президента Педро Кастільйо під час судового розгляду в справі про імпічмент. Як повідомляє агентство Reuters, це сталося через кілька годин після того, як глава держави заявив про намір розпустити парламент своїм указом.

Повідомляється, що парламентарі, ігноруючи спробу Кастільйо розпустити Конгрес, продовжили слухання з імпічменту. Вони набрали 101 голос за усунення його з посади, ще шестеро виступили проти, 10 утрималися.

Парламент закликав віцепрезидентку Діну Болуарте до вступу на посаду. Нова президентка Перу відразу після призначення призвала уряд до політичного перемир’я  і заявила, що буде сформовано новий кабінет міністрів, куди увійдуть представники різних політичних партій.

У США вже схвалили таку зміну влади - посол Сполучених Штатів в Перу Ліза Кенна заявила, що Америка "категорично відкидає" будь-які несанкціоновані спроби президента Кастильйо завадити роботі парламенту.

Пізніше представник госдепартаменту США привітав Болурате з призначенням, заявивши, що Сполучені Штати будуть підтримувати Перу в рамках правління єдності, яке Болурате пообіцяла сформувати.

Кастільйо ж після голосування затримала поліція. Як повідомляється у твіті правоохоронного відомства, політика звинувачують у заколоті та зловживанні повноваженнями.

За даними ЗМІ,  в Перу раніше були масштабні протистояння між президентом і Конгресом. Зокрема, колишній глава держави Мартін Віскарра розпустив Конгрес, а в 2020 році йому було оголошено імпічмент. А 30 років тому екслідер Перу Альберто Фухіморі, який наразі перебуває у в'язниці за порушення прав людини та корупцію, також оголосив про розпуск Конгресу.

У листопаді у Перу пройшли багатотисячні протести, основною вимогою людей була відставка Педро Кастільйо на тлі розслідування його причетності до корупції. Глава держави тоді назвав протестувальників "реакціонерами" та "ворогами народу".

Педро Кастільйо став президентом Перу у 2021 році після президентських виборів. Він є представником лівої партії "Вільне Перу". 

Діні Болуарте 60 років. Перуанський юрист і політик. До того, як стати президентом, займала посаду віцепрезидента країни, міністра юстиції та соціальної інтеграції Перу. На президентських виборах 2021 року була кандидатом у віцепрезиденти від «Вільного Перу» у парі з Педро Кастільо. У другому турі виборів їхній тандем здобув перемогу.

Новини по темі: Відставка Перу