3 жовтня
Завантажити ще

Підозрілі пакунки українським дипломатам надсилають з автосалона Tesla в Німеччині

Підозрілі пакунки українським дипломатам надсилають з автосалона Tesla в Німеччині
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Вже тиждень українським дипломатам надходять погрози. Підозрілі пакунки отримали установи в 15 країнах. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

- Погрози нашим дипломатам продовжують надходити. Загалом вже маємо 31 випадок у 15 країнах: Австрія (1), Ватикан (1), Данія (1), Іспанія (5), Італія (4), Казахстан (1), Нідерланди (1), Польща (6), Португалія (2), Румунія (2), США (1), Угорщина (2), Франція (1), Хорватія (1), Чехія (2), - написав він у своєму фейсбуці.

За останні дві доби підозрілі пакунки надійшли до посольств в Італії, Польщі, Португалії, Румунії та Данії, а також консульства в Гданську. На всіх конвертах зазначається одна й та ж сама адреса відправника: автосалон Tesla у німецькому містечку Sindelfingen. 

- Зазвичай відправлення відбувалося із поштових відділень, які не були обладнані системами відеоспостереження. Зловмисники також вживали заходів, аби не залишити на пакунках слідів своїх ДНК. Це, зокрема, вказує на професійний рівень реалізації цієї акції, - розповів Кулеба.

За словами міністра, українські посольства і консульства функціонують “в режимі посилених заходів безпеки, кордонів поліції, приїздів кінологів, піротехніків та криміналістів”. Дмитро Кулеба запевнив, що він на постійному зв’язку з колегами-міністрами закордонних справ. Українські посольства взаємодіють із іноземною стороною в контексті розслідування всіх випадків погроз. Правоохоронні органи України також розпочали слідство.   

Кулеба заявив про безпрецедентну за своїми масштабами кампанію терору проти дипломатів.

Довідка

30 листопада у посольстві України в Мадриді пролунав вибух через надісланий конверт. Комендант посольства отримав незначні поранення. Згодом 8 посольств і консульств України отримали закривавлені пакунки з очима тварин. Вхід до помешкання посла у Ватикані зазнав вандалізму, а посольство у Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке не підтвердилося. Посольство у США отримало лист із ксерокопією критичної статті про Україну. На думку глави МЗС Дмитра Кулеби, відповідальність за це несе або Росія, або хтось, «хто симпатизує російській справі та намагається посіяти страх».