29 травня
Завантажити ще

Українські посольства за кордоном отримали скривалені пакети з очима тварин

Українські посольства за кордоном отримали скривалені пакети з очима тварин
Фото: mfa.gov.ua

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, до генеральних консульств у Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакети. Як повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ, у пакунках знаходилися очі тварин.

Самі пакети були "просякнуті рідиною характерного кольору і мали відповідний запах". Наразі в МЗС вивчають ситуацію.

Вхід до помешкання посла у Ватикані зазнав акту вандалізму, посольство у Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. Посольство у США отримало листа з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї з європейських країн. 

- Маємо підстави вважати, що відбувається добре спланована кампанія терору та залякування посольств і консульств України. Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України, - наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За дорученням Дмитра Кулеби всі українські посольства й консульства переведені у режим посилених заходів безпеки.

20 листопада у посольстві України в Іспанії на ім'я посла Сергія Погорельцева надійшла поштова посилка без зворотної адреси, у якій була виявлена вибухівка. Влада Іспанії пообіцяла провести ретельне розслідування того, що сталося.

Новини по темі: МЗС посольство