27 травня
Завантажити ще

Суд заочно заарештував екснардепа від БПП Олександра Грановського

Суд заочно заарештував екснардепа від БПП Олександра Грановського
Фото: Гонтар Володимир / УНІАН

Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував колишнього народного депутата Олександра Грановського. Про це повідомили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, ВАКС та журналіст Олег Новіков.

- Після затримання підозрюваного і не пізніше ніж через 48 годин з часу його доставки до місця кримінального провадження буде розглянуте питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід, - розповіли в антикорупційному суді.

Запобіжний захід обрали за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП.

За даними слідства, Олександр Грановський організував злочинну схему, яка завдала Акціонерному товариству "Одеський припортовий завод" (99,57 % належать державі) 93,3 млн гривень збитків. 

У березні - грудні 2015 року на той момент народний депутат VIII скликання спільно з довіреною особою організував схему, відповідно до якої Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами нижчими від ринкових. 

Згідно з оформленими угодами приватна компанія нібито перепродувала за ринковими цінами продукцію підприємства іноземним компаніям із реального сектору економіки, хоча у дійсності постачання продукції здійснював безпосередньо Одеський припортовий завод. Як наслідок ОПЗ недоотримав прибутків на суму близько 93,3 млн гривень.

15 листопада 2022 року НАБУ повідомило: ексдепутата від БПП Грановського оголошено в розшук. За даними «Схем» (проєкт Радіо Свобода), Олександр Грановський перебуває за межами України з 2019 року. 

На парламентських виборах у 2014 році Олександра Грановського обрали до Верховної Ради за № 58 в списку Блока Петра Порошенка. В парламенті Грановський був обраний головою підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства.