Завантажити ще

Для Ефіопії прибуло перше судно з пшеницею у рамках програми Grain From Ukraine

Для Ефіопії прибуло перше судно з пшеницею у рамках програми Grain From Ukraine
Фото: REUTERS/File Photo

До порту Дорале в Джибуті прибуло перше судно з гуманітарним вантажем у рамках гуманітарної програми України Grain From Ukraine. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. 25 тисяч тонн пшениці відправили для Ефіопії.

- Сьогодні до Дорале прибуло перше судно з гуманітарним вантажем у 25 тисяч тонн пшениці для Ефіопії. Відправляємо їжу. Відправляємо надію, - написав Зеленський у Twitter.

Друге судно, завантаження якого завершується в українському порту Чорноморськ, наступного тижня попрямує до Ефіопії з 30 тисячами тонн пшениці на борту. Третє судно доправить 25 тисяч тонн гуманітарної пшениці у Сомалі (завантаження в Одеському порту), йдеться на сайті президента.

Володимир Зеленський 15 листопада на G20 запропонував світу гуманітарну програму Grain from Ukraine, щоб допомагати людям, які найбільше постраждали від гострої продовольчої кризи. Україна разом із партнерами працює над подоланням глобальної продовольчої кризи.

Гуманітарна програма Grain From Ukraine – це пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду. На її реалізацію залучено понад 180 мільонів доларів. У рамках Grain from Ukraine близько 60 суден з українським зерном направлять у країни Африки. Мета програми – врятувати від голоду не менше 5 мільйонів людей.