7 червня
Завантажити ще

Зеленський: Україна своїм зерном врятує від голоду щонайменше 5 мільйонів людей

Зеленський: Україна своїм зерном врятує від голоду щонайменше 5 мільйонів людей
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський оголосив про нову міжнародну ініціативу, - Grain from Ukraine. У її рамках українське продовольство вирушатиме до країн Африки та Азії. Про це він сказав на Міжнародному установчому саміті International Summit of Food Security.

– Наша мета амбітна та конкретна – врятувати від голоду не менше 5 мільйонів людей, – сказав він. - На цьому шляху Україна вже зробила перші кроки та відправила перші кораблі в середині листопада – 27 тисяч тонн пшениці для Ефіопії. Сьогодні завантажується ще одне судно. І це ще 30 тисяч тонн пшениці для людей Ефіопії.

Зеленський повідомив, що зараз під завантаження в порти України йдуть ще три судна. Вони доставлять понад 80 тисяч тонн продовольчої пшениці для країн, які найбільше потребують цього.

Загалом за програмою Grain from Ukraine до кінця наступної весни планується відправити з українських портів щонайменше 60 суден – не менше десяти на місяць – до країн, які перебувають під загрозою голоду та посухи. Це Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сомалі, Ємен, Конго, Кенія, Нігерія.