З 15 грудня у Китаї посилюється цензура у соцмережах через зростання протестів на фоні жорсткої "ковідної політики" уряду. Інтернет-користувачів будуть притягувати до відповідальності за "лайк" до публікацій, які вважаються незаконними або шкідливими. Нові правила розробило Управління кіберпростору Китаю, передає CNN.
Регламент правил поведінки в Інтенеті розробили у 2017 році. У ньому «лайки» прирівнюються до коментарів. Згідно з оновленими правилами, онлайн-платформи мають присвоїти рейтинги інтернет-користувачам на основі їхніх попередніх дописів, коментарів та "лайків". «Нечесних користувачів» додадуть до чорного списку, що заборонить їм реєструвати нові облікові записи на платформі. При цьому у правилах відсутні критерії визначення незаконних або шкідливих публікацій.
Протести у Китаї спалахнули після того, як 24 листопада у місті Урумчі під час пожежі загинули 10 людей, які не змогли вибратися із будинку, ймовірно, через карантинні обмеження. Влада ці звинувачення відкидає. Багатьом жителям китайських міст заборонено покидати домівки вже понад 100 днів. У Пекіні та Шанхаї пройшли багатотисячні мітинги з вимогою послабити карантинні обмеження.
Наразі у Китаї фіксують найвищу кількість випадків захворювання на коронавірус від початку пандемії. 17 листопада у Пекіні повідомили про рекордні 39 тисяч нових випадків. У той же час цей показник є нижим порівняно з набагато меншими західними країнами у розпал пандемії.