26 сiчня
Завантажити ще

З України заборонили експортувати дрова

З України заборонили експортувати дрова
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Кабмін ввів заборону на експорт паливної деревини. Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

- Уряд ухвалив рішення про заборону експорту паливної деревини. Це сприятиме накопиченню її в Україні. Адже в багатьох громадах, особливо прифронтових, деревина наразі - основний ресурс для опалення. Атаки росії на енергосистему лише посилюють його стратегічне значення, - написав він у своєму телеграм-каналі.

За словами прем‘єра, держава продовжує працювати над збільшенням обсягів постачань трансформаторів та високовольтного устаткування для швидкого відновлення української енергетичної мережі.

Шмигаль зазначив, що сьогодні в Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яка б не була обстріляна Росією. Він додав, що енергосистема вийшла з важкої системної аварії, зживлена майже вся критична інфраструктура в країні.

- Магістральна високовольтна інфраструктура працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго по території всієї держави, - пояснив прем‘єр-міністр України.

Раніше Кабмін ухвалив постанову, яка спрощує імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання. 14 червня Кабінет міністрів заборонив експорт мазуту, вугілля та природного газу.