Французькі політики різних рівнів, котрі пов'язані з багаточисельною вірменською діаспорою, виказують Вірменії безпрецедентну підтримку. Уряд Франції нещодавно ухвалив кредит для Єревану на суму в 100 млн євро, повідомляє телеграм-канал AZfront. Така щедрість французів по відношенню до вірменів - лише намагання створити з Єревану жертву у Карабаській війні. Підтримуючи Вірменію, французькі політики намагаються перемкнути політичний фокус світу з війни в Україні на Південний Кавказ.
Активна інформкампанія французьких політичних діячів, що мають дружні стосунки з впливовою вірменською діаспорою, зводиться останнім часом до створення так званого іміджу жертви для Вірменії у конфлікті з Азербайджаном на території Карабаху.
«На політичному фронті Франції йде створення такого амплуа жертви для Вірменії в Карабаському конфлікті в Азербайджані. Натомість Азербайджан подається як певний аналог дій РФ в Україні. Це абсолютно не відповідає тій реальності, яка існує ані в історичній ретроспективі, ане в міжнародному праві», - пояснює Ігор Чаленко, економіст та міжнародний експерт.
Короткий екскурс в історію проблеми демонструє, що саме Вірменія, натхненна та підтримувана росіянами, свого часу намагалася захопити Карабах, при цьому не гребуючи ракетними обстрілами мирних міст з використанням російських ракет.
«Французький сенат прийняв доволі суперечливу і абсолютно недемократичну резолюцію, де вимагає накласти ембарго проти Азербайджану стосовно нафти, стосовно газу і, відповідно, намагаєтя дати всі ресурси, які сьогодні ідуть в тому числі на підтримку України у війні з Росією, на підтримку вірменського сепаратизму», - пояснює Чаленко.
Резолюція, натхненна майже мільйонною вірменською діаспорою у Франції, суперечить не лише інтересам України, а й самого Євросоюзу, оскільки усі джерела вуглеводнів, якими планують замістити російські нафту на газ розташовані саме у Азербайджані. Ця країна в найближчій перспективі є стратегічним партнером ЄС в енергетичній галузі.
Таким чином намагання французьких сенаторів перевести увагу з проблем України на Вірменію несуть ризики для самої Європи. А зацікавлені в такому розвитку подій лише Єреван та власне Москва.
«Є потужне лобі вірменів. Водночас так само є потужне лобі з боку Москви. Ми бачимо, наскільки потужно зараз представлений французький бізнес у Росії, який не хоче полишати країну-агресора і хоче відновити стосунки, як це було «business as usual», як це було до широкомасштабної війни з Україною», - пояснює Чаленко.
Такими політичними маневрами французи намагаються закрити власні грошові інтереси. Франція в економічному та енергетичному сенсі є залежною від Москви. Однак, незважаючи на намагання трикутника Москва-Єреван-Париж, Україна та Азербайджан лишаються непохитними в питаннях збереження суверенних територій.