Завантажити ще

МЗС викликало посла Угорщини через появу Орбана з неоднозначним шарфом на футбольному матчі

МЗС викликало посла Угорщини через появу Орбана з неоднозначним шарфом на футбольному матчі
Фото: скріншот

Українське Міністерство закордонних справ викликає посла Угорщини Іштвана Ійдярто. Причиною цього стала поява на публіці прем'єра Віктора Орбана у шарфі з натяком на анексію частини української території. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook.

– Пропаганда в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин. У МЗС України буде запрошено угорського посла, до його відомості доведуть неприйнятність вчинку Віктора Орбана, - заявив Ніколенко.

В українському МЗС також зазначили, що такий жест перебуває у очевидному контрасті "з атмосферою відкритості та відновленням двостороннього діалогу щодо нещодавніх консультацій, які румунський міністр закордонних справ провів у Будапешті".

Раніше угорський прем'єр Віктор Орбан прийшов на футбольний матч між збірними Угорщини та Греції у Будапешті з шарфом, на якому зображено карту "Великої Угорщини". Це карта Угорщини з частинами країн ЄС, а саме Австрії, Словаччини, Румунії та Хорватії, туди також були включені і регіони України. Колись ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.