25 травня
Завантажити ще

Папа Римський: Ватикан готовий стати посередником у переговорах України і Росії

Папа Римський: Ватикан готовий стати посередником  у переговорах України і Росії
Фото: VATICAN MEDIA/REUTERS

Ватикан готовий виступити посередником у переговорах між Україною та Росією. Наразі резиденція Папи Римського оцінює усі можливості, які можуть привести до дійсного припинення вогню і справжніх переговорів. Про це Папа Франциск сказав в інтерв’ю для La Stampa.

- Ми задіяні в наданні гуманітарної підтримки народові багатостраждальної України, яку ношу в своєму серці разом з її стражданнями. Крім того, стараємося розвинути мережу стосунків, що сприятиме наближенню між сторонами, щоб знайти вирішення. Крім того, Святий Престол робить те, що повинен, для допомоги полоненим, - розповів він.

Франциск додав, що Ватикан готовий зробити все можливе для посередництва і закінчення війни.  

- Не опускаймо руки, мир є можливим. Але потрібно, щоб всі трудилися над тим, щоб демілітаризувати серця, починаючи з власного. А тоді треба знешкодити, роззброїти насильство. Всі ми повинні бути пацифістами. Бажати миру, а не лише перемир’я, яке, можливо, послужить для переозброєння. Прагнути справжнього миру, який є плодом діалогу, - підсумував він.

Раніше про готовність виступити посередником у переговорах між РФ та Україною заявляли Туреччина, Індія, Індонезія та Бахрейн. «КП в Україні» розбиралась, що вони можуть зробити для припинення війни.