24 травня
Завантажити ще

Найскладніша ситуація зі світлом - у Києві, але вона далека від евакуації

Найскладніша ситуація зі світлом - у Києві, але вона далека від евакуації
Фото: kmu.gov.ua

Найскладніша ситуація з точки зору електроенергії в Україні зараз у Києві, Київській та Харківській областях. Про це на засіданні уряду 8 листопада повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

- Російські терористичні війська прицільно били по розподілу в цих регіонах, намагаючись знищити магістральні лінії та підстанції, - сказав він.

За словами Шмигаля, евакуація може застосовуватися в останню чергу як екстрений крок. Зараз ситуація далека від того, щоб оголошувати евакуацію будь-якого неприфронтового міста і тим паче столиці.

Прем’єр розповів, що енергетики працюють над тим, аби зробити графіки відключень більш передбачуваними для людей та бізнесу. Але це можливо за умови економії електроенергії та відсутності нових пошкоджень.

Майже 60% всіх об’єктів по країні вже підключені до тепла. На складах ТЕС і ТЕЦ є 1,5 млн тонн вугілля, що майже вдвічі більше, ніж необхідні гарантовані запаси. Відносно м’яка осінь та економія енергоресурсів дозволяє закачувати газу більше, ніж його відбирають із газосховищ. Сьогодні Україна має в запасах 14,6 млрд кубічних метрів, з яких 98% - український газ, 2% належить нерезидентам.

Довідка

Ввечері 3 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що  за аварійними та стабілізаційними графіками близько 4,5 млн споживачів тимчасово були відключені від світла. 

6 листопада в КМДА заявили, що евакуювати Київ будуть у разі повної і довготривалої відсутності електроенергії, водо- та теплопостачання. Наразі про евакуацію не йдеться.