29 травня
Завантажити ще

Місія МВФ прибуде до України наступного тижня - на кону програма розширеного фінансування

Місія МВФ прибуде до України наступного тижня - на кону програма розширеного фінансування
Фото: Photo by Stephen Jaffe/IMF via Getty Images

Нова місія Міжнародного валютного фонду запланована на 11-17 листопада. Про це повідомив на брифінгу голова Національного банку Андрій Пишний.

- У результаті цих дискусій ми повинні напрацювати контури моніторингової програми МВФ. Вона в свою чергу стане основою програми розширеного фінансування МВФ, на яку сподівається Україна. У ранньому грудні Україна може отримати рішення МВФ по моніторинговій програмі. Ми бачимо розуміння від колег з МВФ стосовно того, наскільки важливе значення для нас має час. Зараз ми рухаємося у рамках раніше узгодженого графіку, – сказав Пишний.

Голова НБУ нагадав, що впродовж останнього місяця розпочалася робота в рамках місії МВФ, яка відбулася у Відні. На ній НБУ і МВФ консолідували позицію монетарно-фіскальної політики.

Україна розраховує у 2022 році отримати $38 млрд зовнішньої допомоги від партнерів, включаючи нову програму МВФ. Саме ця цифра закладена у державний бюджет України. В інтерв'ю Forbes міністр фінансів Сергій Марченко говорив, що рішення про виділення траншу від МВФ буде складним через наявність окупованих територій і повномасштабну війну.

Новини по темі: МВФ Нацбанк